10.miejsce Bartka Matysiaka w Rund um den Finanzplatz

Alexander Kristoff (Katiusza) wygrał 53. edycję klasycznego wyścigu Rund um den Finanzplatz Eschborn – Frankfurt. Bartłomiej Matysiak (CCC Polsat Polkowice) finiszował na 10. miejscu.

W majowy weekend (1 maja br.) kolarze ekipy CCC Polsat wystartowali w niemieckim wyścigu klasycznym Rund um den Finanzplat Eschborn – Frankfurt, kat. UCI 1 HC. Dyrektor sportowy ekipy Piotr Wadecki powołał do składu zawodników: Adriana Honkisza, Bartłomieja Matysiaka, Jarosława Marycza, Łukasza Owsiana, Macieja Paterskiego, Marka Rutkiewicza, Branislaua Samoilaua i Mateusza Taciaka.

Przed kolarzami do pokonania była trasa długości 202 kilometrów, a na niej sześć wymagających podjazdów. Ostatnie kilometry trasy prowadziły po stosunkowo płaskim terenie co mogło sprzyjać kolarzom specjalizującym się w końcówkach sprinterskich.

Bardzo dobry występ mogą na swoich kontach zapisać kolarze „pomarańczowych”. Od samego startu kolarze CCC jechali bardzo aktywnie angażując się we wszystkie akcje zaczepne. W jednej z pierwszych ucieczek jechał Marek Rutkiewicz. Dziewięcioosobowa grupa wypracowała sobie dość szybko prawie 2-minutową przewagę, lecz było to „nie na rękę” ekipie Giant-Shimano, która postawiła na swojego sprintera Johna Degenkolba i na 50 kilometrów przed meta ucieczkę zlikwidowała.W kolejnym odjeździe znalazł się Maciek Paterski lecz i tę ucieczkę peleton zlikwidował.

Na ostatnich kilometrach były kolejne pojedyncze ataki, w likwidacji których bardzo aktywnie brali udział kolarze CCC Polsat Polkowice. Na metę we Frakfurcie dojechał 50-osobaowa grupa kolarzy z której najszybciej finiszował kolarz ekipy Katusha, Alexander Kristoff. Pokonał Johna Degenkolba (Giant-Shimano) i Jérôme Baugniesa (Wanty).

W pierwszej grupie ze zwycięzcą finiszowali Bartek Matysiak, który zajął wysokie 10. miejsce a Jarosław Marycz minął linie mety na 17. pozycji. W drugiej grupie z 6 sekundowa strata do zwycięzcy przyjechali: Adrian Honkisz (21 m.) i Łukasz Owsian (22 m.).