10.miejsce Jarka Marycza w Garmin Velothon w Berlinie

Po sprinterskim pojedynku na mecie w Berlinie zwycięzcą Garmin Velothon Berlin, został Raymond Kreder (Garmin-Sharp). Jarosław Marycz (CCC Polsat Polkowice), finiszował na 10.miejscu.

W bardzo trudnych warunkach pogodowych, przy ciągle padającym deszczu i niskiej temperaturze, przyszło się ścigać kolarzom podczas berlińskiej jednodniówki, Garmin Velothon Berlin 2014, (kat. UCI 1.1). Kolarze mieli do pokonania 177 kilometrów stosunkowo płaskiej trasy która prowadziła drogami wokół Berlina. Ostatnie kilometry trasy kolarzy pokonywali już w samym centrum Berlina gdzie musieli pokonać sześć, 9-kilometrowych rund. W tym roku, na starcie imprezy stanęły 24.ekipy kolarskie a wśród nich dwie polskie ekipy: CCC Polsat Polkowice oraz ActiveJet Team.

Od samego startu peletonu kolarskiego, który nastąpił z Potsdamer Platz, rozpoczęły się liczne próby odjazdów. Wielu kolarzy próbowało samotnych ataków lecz żaden z nich nie był w stanie odjechać od peletonu. Dopiero atak czwórki kolarzy w składzie: Tomasz Mickiewicz (ActiveJet Team), Julien Essers (Heizomat), Christopher Hatz (BergstraBe) i Tim Gebauer (Stolting) został przeprowadzony skutecznie. Uciekinierzy odjechali uzyskując maksymalną przewagę sięgającą prawie 6 minut, lecz wiadomym było, że ekipy ze sprinterami w swoich składach będą dążyć, by na metę przyjechał cały peleton. Kiedy peleton wjechał na rundy w Berlinie przewaga zaczęła się drastycznie zmniejszać. W peletonie tempo narzucili zawodnicy Garmin Sharp oraz Katushy. Na ostatniej rundzie, kiedy do mety pozostało jedynie 9. kilometrów po ucieczce nie było już śladu. Do mety dojechał prawie cały peleton z którego w sprinterskim pojedynku po sukces sięgnął zawodnik ekipy Garmin Sharp – Raymond Kreder. Pokonał Sama Bennetta (NetApp Endura) i Alexandera Porseva (Katusha).

Jarosław Marycz (CCC Polsat Polkowice), finiszował na wysokim, 10. miejscu.