Aktualności

11.miejsce Tratnika na ostatnim etapie Coppi e Bartali

Ostatniego dnia włoskiej etapówki Settimana Internazionale Coppi e Bartali, Jan Tratnik zajął 11. miejsce. Finałowy etap oraz generalka padła łupem Liliana Calmejane.  

Info: 26 marca, Fiorano modenese – Sassuolo, 160km

Trasa: pagórkowata, na początku dwie 29-kilometrowe rundy z podjazdem pod Montebabbio, w drugiej części trasy cztery 23-kilometrowe rundy z podjazdem pod Valico di Fazzano.

settimana-internazionale-coppi-e-bartali-2017-stage-4-1489493388

Wyścig rozgrywany był według nietypowego scenariusza, gdyż na pagórkowatej trasie nigdy nie uformowała się tradycyjna ucieczka dnia. Peleton się dzielił kilkukrotnie i dochodziło do licznych prób odjazdu, jednak żadna z grupek nie zdołała uzyskać większego prowadzenia.

Wśród atakujących był m.in. Jan Tratnik i Nikolay Mihaylov. Obaj zdołali przetrwać mocną selekcję i wjechali na finałowe 25 kilometrów w głównej, ok. 40-osobowej grupie. W tamtym momencie tracili oni 30 sekund do prowadzącej trójki Merhawi Kudus (Dimension Data), Danilo Celano (Amore & Vita – Selle SMP), Iuri Filosi (Nippo – Fantini)

Uciekinierzy zostali doścignięci na początku ostatniego podjazdu, na którym długo stawka trzymała się razem. Tuż przed szczytem, który usytuowany był zaledwie 10 kilometrów przed metą, oderwało się 10 kolarzy. Wśród nich nie było już niestety „pomarańczowych”. Zabrakło tam też lidera generalki, Toms Skujinsa (Cannondale-Drapac), a w czołówce znalazł się Lilian Calmejane (Direct Energie).

Po pokonaniu kilkukilometrowych zjazdów i finiszu na brukowych ulicach Sassuolo, właśnie Calmejane wygrał etap, a dzięki nadrobionym sekundom mógł świętować też zwycięstwo w końcowej klasyfikacji. Skujins musiał się zadowolić drugą lokatą.

Za Francuzem finiszował Rodolfo Torres (Androni Sidermec), a trzeci był Florian Vachon (Fortuneo Vital Concept). Jan Tratnik był najszybszym z drugiej grupy, która zameldowała się 22 sekundy później, zajmując 11.lokatę. W końcowym zestawieniu był 35.

„Pomarańczowi” wracają do domu z włoskiego wyścigu ze zwycięstwem w jeździe drużynowej na czas (etap 1b) oraz drugą lokatą Alana Banaszka na 3.etapie.

Wyniki