Aktualności

15. miejsce Bartka Matysiaka w klasyku Halle-Ingooigem

Zwycięzcą belgijskiego klasyka Halle – Ingooigem został kolarz ekipy Lotto-Belisol, Kenny Dehaes. Bartłomiej Matysiak finiszował na 15. miejscu.

Ostatnim sprawdzianem ekipy CCC Polsat Polkowice przed startem na Mistrzostwach Polski w Sobótce, był udział w wyścigu klasycznym kat. 1.1 UCI, Halle – Ingooigem. Kolarze rywalizowali na trasie długości 198,4 kilometrów w ternie mocno pagórkowatym z kilkoma bardzo trudnymi podjazdami.

Ekipa „pomarańczowych” wystąpiła w składzie: Paweł Charucki, Adrian Honkisz, Bartłomiej Matysiak, Jacek Morajko, Łukasz Owsian, Marek Rutkiewicz i Grzegorz Stępniak.

Na stracie stanęło większość ekip belgijskich, holenderskich oraz francuskich z zawodnikami, którzy ten wyścig potraktowali również jako ostatni etap przygotowań do rywalizacji o tytuły mistrzów w swoich krajach. W wyścigu wystartował m.in. aktualny mistrz Belgii, Tom Boonen (Omega Pharma – Quick Step), który już niebawem będzie walczył o kolejny mistrzowski tytuł.

Wyścig przebiegał bardzo dynamicznie. Już od startu swoich sił w ucieczkach próbowało wielu zawodników m.in. dwukrotny zwycięzca tego wyścigu, Jurgen Van de Walle z Lotto-Belisol. Gdy do mety pozostawało coraz mniej kilometrów, ekipy mające w swoich składach sprinterów, rozpoczęły solidną współpracę by zlikwidować jadąca na czele ucieczkę. Kiedy kolarze wjechali na ulice Ingooigem, peleton jechał już razem a walkę o zwycięstwo rozpoczęli sprinterzy.Najszybszym na mecie okazał się Kenny Dehaes (lotto-Belisol), który w sprinterskim pojedynku pokonał Lukę Mezgeca (Team Argos-Shimano) i Nacera Bouhanniego (FDJ).

Do walki o jak najlepsze miejsce na mecie włączył się również Bartek Matysiak, który finiszował na 15.miejscu.

 

Wyniki wyścigu Halle – Ingooigem kat. 1.1 UCI, 198,4 km

1. Kenny Dehaes (lotto-Belisol) 4:25:52

2. Luka Mezgec (Team Argos-Shimano)

3. Nacer Bouhanni (FDJ)

15. Bartłomiej Matysiak

37. Jacek Morajko

51. Adrian Honkisz

54. Łukasz Owsian

DNF Grzegorz Stepniak

DNF Marek Rutkiewicz

DNF Paweł Charucki