Aktualności

Karpacki Wyścig Kurierów: Paluta 4. w prologu

Bardzo udanie, aczkolwiek nieco pechowo rozpoczął się dla młodzieżowców CCC Sprandi Polkowice, Karpacki Wyścig Kurierów. Michał Paluta był bliski wywalczenia miejsca na podium, a dwóch innych „pomarańczowych” uplasowało się w pierwszej „15”. 

Zmagania w tej etapówce rozpoczęły się na Węgrzech, w miejscowości Veszprem. Rywalizację zainaugurował 3,3-kilometrowy prolog, będący jazdą indywidualna na czas. Na trasę zawodnicy ruszali w 30-sekundowych odstępach. Kolarze jechali indywidualnie, ale godziny startu były zbliżone dla wszystkich z jednej ekipy.

Michał Paluta przejechał czasówkę w 3:41, zaledwie 2 sekund wolniej od zwycięzcy Hamisha Schreursa (Klein Constantia) i zajął 4. lokatę. Kamil Małecki z wynikiem 3:44 był 8., a Patryk Stosz jechał o sekundę dłużej i wykręcił 12. rezultat. Pecha mieli Alan Banaszek i Piotr Brożyna.

– Obaj poślizgnęli się na ostrym zakręcie. Weszli w niego na zbyt dużej prędkości i ich „podcięło”. Szkoda, bo też jechali bardzo mocno i mieli szanse na dobry wynik – opowiadał dyrektor sportowy CCC Sprandi Polkowice, Tomasz Brożyna.

Peleton pozostanie jutro na Węgrzech i będzie rywalizował na stosunkowo płaskim, 150-kilometrowym etapie z Veszprem do Papa. W kolejnych dniach kolarze ścigać się będą na Słowacji oraz w Polsce.