18. miejsce Marczyńskiego w prologu Bergamaski.

Sześciokilometrową czasówką z podjazdem na Colle Gallo, rozpoczął się wczoraj wyścig Settimana Ciclistica Lombarda Bergamasca. Zwycięzcą i pierwszym liderem wyścigu został Włoch Michele Scarponi z zespołu Androni Diquigiovanni, który trasę czasówki pokonał w czasie 14:55 i był o 16 sekund szybszy od swojego rodaka Matteo Carrary z Vacansoleil. Najlepszy z Polaków, Przemysław Niemiec stracił do zwycięzcy 20 sekund, co dało mu trzecie miejsce.

Najwyżej sklasyfikowanym kolarzem ekipy CCC Polsat Polkowice został Tomasz Marczyński, który ukończył czasówkę na 18 miejscu, tracąc do zwycięzcy 55 sekund.

W czołówce znalazło się kilka znanych nazwisk, Riccardo Ricco (Ceramica Flaminia) uplasował sie na czwartej pozycji tracąc 21s. Emanuele Sella (Carmiooro NGC) był siódmy ze stratą 36s. Młody Francuz Brice Feillu (Vacansoleil) uzyskał 15 rezultat i do zwycięzcy traci 49 sekund. Michał Gołaś (Vacansoleil) był 34. Jarosław Dąbrowski (Amore & Vita Conad) zajął 61 miejsce.

Wyniki 1 etapu Settimana Ciclistica Lombarda – Colle Gallo (ITT), dystans 6,6 km