Aktualności

2. miejsce Tomasza Kiendysia w wyścigu o Puchar Burmistrza Wyszkowa

Tomasz Kiendyś z ekipy CCC Polsat Polkowice zajął 2.miejsce w wyścigu klasycznym o Puchar Burmistrza Miasta Wyszkowa. Zwycięstwo odniósł Jarosław Kowalczyk (BDC MarcPol).

Na starcie 1.edycji Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego o Puchar Burmistrza Miasta Wyszkowa stanęło 67 kolarzy z polskich ekip zawodowych i klubów amatorskich a także zawodnicy z Litwy, Białorusi, Ukrainy, Czech, Słowacji i Węgier. Kolarze mieli do pokonania trasę długości 121 kilometrów która prowadziła po wyjątkowo płaskich drogach gminy Wyszków.


W wyniku wielokrotnych ataków i prób porozrywania peletonu w końcu na przedzie uformowała się duża, ponad 40-osobowa grupa kolarzy. Na ostatnich finiszowych kilometrach, już na rundach w Wyszkowie, prowadząca grupa mocno się „naciągnęła”. Zaatakował zawodnik ekipy BDC MarcPol, Jarosław Kowalczyk i to on został zwycięzcą wyścigu o Puchar Burmistrza Wyszkowa. Z ośmiosekundową stratą do zwycięzcy, linię mety minęła dwójka kolarzy, z której szybszym okazał się Tomasz Kiendyś (CCC Polsat Polkowice). Na finiszu pokonał Patrika Tybora z ekipy Dukla Trencin. Na 4.miejscu finiszował kolejny zawodnik ekipy „pomarańczowych”, Nikolay Mihaylov, który stracił do zwycięzcy 24 sekundy. W pierwszej dziesiątce zameldował się jeszcze jeden z zawodników CCC Polsat Polkowice, Mateusz Nowak, który finiszował na 9.miejscu.

Wyniki Międzynarodowego Wyścigu o Puchar Burmistrza Wyszkowa:

1. Jarosław Kowalczyk (BDC MarcPol) 2:59:13

2. Tomasz Kiendyś (CCC Polsat Polkowice) 0:08

3. Patrik Tybor (Dukla Trencin)

4. Nikolay Mihaylov 0:24

9. Mateusz Nowak 0:38

25. Adrian Honkisz

26. Jacek Morajko

48. Paweł Charucki 4:48

63. Josef Cerny 5:15

 

info: A.Dyszyński