CCC Development Team rozpoczyna zgrupowanie w Turcji

– Zgrupowanie w Turcji to kolejny etap szlifowania formy przed najważniejszymi dla nas wyścigami w sezonie – mówi Tomasz Brożyna, dyrektor sportowy CCC Development Team. Ekipa spędzi w Turcji prawie trzy tygodnie.

Część kolarzy rozpocznie w Turcji sezon. CCC Development Team weźmie udział w trzech wyścigach. Na najbliższy weekend – 9 i 10 lutego planowane są starty w dwóch jednodniówkach – Grand Prix Gazipasa i Grand Prix Alanya. Z kolei w dniach 21 – 24 lutego “Pomarańczowi” pojadą etapówkę Tour of Antalya. Na każdy z wyścigów ekipa wystawi po sześciu kolarzy.

– Większość składu na wszystkie wyścigi stanowić będą zawodnicy najstarsi i najbardziej doświadczeni. Uzupełniać go będą kolarze, którzy w tym roku dołączyli do naszej ekipy. Będzie to ich debiut w naszych barwach – mówi Tomasz Brożyna i dodaje, że nadchodzące wyścigi traktować będzie kontrolnie i jako etap przygotowania do sezonu. – Solidnie przepracowaliśmy pierwsze, styczniowe zgrupowanie w Calpe. W Turcji chcemy się przekonać, które elementy musimy doszlifować przed majem i czerwcem. To wtedy odbywać się będą najważniejsze dla nas wyścigi w sezonie – wyjaśnia Tomasz Brożyna.

Jednym z zawodników, którzy rozpoczną sezon w Turcji będzie Kamil Małecki. – Zgrupowanie w Calpe przebiegło po mojej myśli. Ciężko trenowałem i jestem zadowolony z tego, co tam zrobiłem. Jestem w dobrej kondycji, ale ponieważ szczyt formy szykuję na maj – czerwiec, to zdaję sobie sprawę, że na najbliższych wyścigach noga może zapiec trochę mocniej. Zapewniam, że dam z siebie wszystko, ponieważ każdą rywalizację traktuję poważnie – mówi Małecki.

Z kolei Kacper Walkowiak w Turcji skupi się na trenowaniu. – Po zgrupowaniu w Calpe czuję się bardzo dobrze. Zdążyłem trochę odpocząć, następnie wróciłem do treningów. Widzę, że nogi coraz lepiej zaczynają kręcić. Do rozpoczęcia sezonu mam jeszcze troche czasu, więc w Turcji zamierzam spokojnie trenować. Nie chce też przesadzać z obciążeniami – wyjaśnia Walkowiak. – Wiem, że mamy zaplanowane ciekawe trasy w górach, a treningi w tym terenie na pewno mi nie zaszkodzą – dodaje z uśmiechem kolarz CCC Development Team.

W Turcji dwunastu kolarzom CCC Development Team towarzyszyć będzie fizjoterapeuta, soigneur i dwóch mechaników.