Kamil Małecki wygrywa czasówkę na Bałtyk-Karkonosze

Kamil Małecki wygrał wymagającą czasówkę na Bałtyk-Karkonosze Tour. Na trzecim miejscu finiszował Attila Valter. Dzięki temu, Małecki przejął koszulkę lidera wyścigu. Drugie miejsce w “generalce” zajmuje Attila Valter. Węgier jest też najlepszym młodzieżowcem. 

Sobotnia czasówka na Bałtyk-Karkonosze liczyła zaledwie 11,6 km, ale była bardzo wymagająca. Trasa prowadziła z Kowar na Przełęcz Okraj usytuowaną na wysokości 1046 m n.p.m., było tam blisko 600 metrów przewyższenia.

– Długo zastanawiałem się, czy pojechać na rowerze czasowym czy normalnym aż w końcu zadecydowałem, że pojadę na zwykłym rowerze. Przed startem i na rozgrzewce nie czułem się dobrze i myślałem, że nic z tego dziś nie będzie. Z kilometra na kilometr czułem się lepiej i dopiero wtedy poczułem, że mogę coś tu ugrać – powiedział Kamil Małecki, który nad drugim Frederikiem Muffem, miał 30 sekund przewagi. Jako trzeci czasówkę ukończył Attila Valter. W top-10 było jeszcze dwóch Pomarańczowych – Michał Paluta (9.miejsce) i Patryk Stosz (10. miejsce).

– Trasa była ciężka z kilkoma sztywnymi odcinkami. Niestety zepsuła się pogoda i wszystkie zakręty były dość śliskie. Na szczęście nie było ich za wiele. Cieszę się bardzo z tego zwycięstwa, bo ostatnie dni były dla mnie bardzo ciężkie. Starałem się pomagać kolegom, bo myślałem, że nie powalczę na tym wyścigu więc ta wygrana jest dla mnie miłym zaskoczeniem – dodał Małecki. 

– Zrobiłem rekonesans trasy przed wyścigiem. Pojechałem na rowerze czasowym całkiem mocnym tempem. Zdecydowałem, że wyścig też pojadę na czasówce, bo dobrze się na niej czułem dzisiejszych podjazdach. Dostałem trochę podpowiedzi od Kuby Pieniążka i starałem się ich trzymać. Plan był taki, aby w pierwszej części nie pojechać za mocno, po to by w końcówce pójść na “fulla” – mówił Attila Valter. – Cieszę się, że wykorzystałem rady trenera. W ostatniej części trasy udało mi się utrzymać dobre tempo, mimo iż trochę cierpiałem. A jeśli chodzi o jutro? W zasadzie to nie mogę się doczekać. Zrobimy wszystko, aby obronić koszulkę Kamila i moją – dodał Attila Valter. 

W klasyfikacji generalnej prowadzi Małecki, drugi jest Attila Valter. Węgier traci do Małeckiego 37 sekund. Na 5. miejscu uplasował się Michał Paluta (44 sekundy straty do Małeckiego), na 7. Patryk Stosz (55 sekund straty). 11. jest Piotr Brożyna, a Piotrek Pękala 14.