CCC Development Team na wyścig ze startu wspólnego 

10 kolarzy CCC Development Team wystartuje jutro na Mistrzostwach Polski na wyścigu ze startu wspólnego. To jeden z najważniejszych startów w sezonie dla ekipy.

Barwy ekipy CCC Development Team reprezentować będą: Stanisław Aniołkowski, Piotrek Brożyna, Kamil Małecki, Patryk Stosz, Kacper Walkowiak. Damian Papierski, Piotr Pękala, Szymon Tracz, Michał Paluta i Karol Wawrzyniak. – Nasi zawodnicy są dobrze przygotowani. To mistrzostwa Polski – nie trzeba ich dodatkowo motywować. Każdy jest świadomy rangi tego wyścigu. Plusem jest także to, że znają tę rundę – przejechali ją w ubiegłym roku w innych kategoriach wiekowych – mówi Robert Krajewski, prezes CCC Development Team. – Wyścig jest rozgrywany w formule open, a to oznacza, że orlicy i elita walczą razem na tej samej trasie. Obecni więc będą zawodnicy CCC Team – Łukasz Wiśniowski, Szymon Sajnok, Łukasz Owsian, Kamil Gradek i Paweł Bernas. Szczegóły taktyki wszyscy kolarze poznają na odprawie – dodaje Krajewski. 

– Rok temu startowałem w juniorach na tej samej rundzie. Pętla nie należy do najłatwiejszych, choć z profilu to nie wynika. Trasa jest mocno pofałdowana. Jeśli powieje to wyścig może się rozegrać bardzo szybko, tak, jak było to w ubiegłym roku w elicie. Wtedy na pierwszej rundzie odjechało kilku mocnych kolarzy, którzy dojechali do mety – mówi Kacper Walkowiak. Z kolei Michał Paluta dodaje, że ta runda jest dobra dla ucieczek. – Jest kręta, więc uciekających widać tylko chwilami. Jeśli zrobią nawet 30 sekund przewagi trzeba dość mocno gonić. Pościg utrudniają m.in. kręte drogi. Mniejsza grupa łatwiej i szybciej pokonuje zakręty czy jakieś zjazdy techniczne. Na tej trasie jest taki odcinek ze zjazdem w odbicie – lewo, prawo. Trzeba tam być ostrożnym – analizuje Paluta. 

– Rok temu w juniorach do przejechania było jakieś 130 km, teraz, w orlikach i elicie będziemy mieć do pokonania 180 km. Rok temu startowałem po dłuższej przerwie spowodowanej kontuzją, było mi dosyć ciężko. Myślę, że obecnie jestem w dobrej formie i zrobię wszystko, żeby pomóc liderowi wskazanemu przez dyrektora sportowego. Mistrzostwa krajowe to bardzo specyficzny wyścig, ciężko jest prognozować scenariusze. Na pewno będziemy jechać czujnie, tak, aby w ewentualnych odjazdach mieć swoich przedstawicieli – mówi Kacper Walkowiak.

– Wydaje mi się, że peleton dostał w ubiegłym roku nauczkę i będzie mocno pilnował takich mniejszych odjazdów. Na trasie jest parę miejsc, gdzie można przyrantować. Jeśli powieje, może oderwać się większa grupka, która będzie próbowała dojechać do mety. Najmniej prawdopodobnym scenariuszem wydaje się być finisz z peletonu – uważa z kolei Michał Paluta. Wyścig rozpocznie się o 13:15. 

wyścig: start wspólny, mistrzostwa Polski

dyrektorzy sportowi: Robert Krajewski, Piotr Wadecki, Tomasz Brożyna

skład: Stanisław Aniołkowski, Piotrek Brożyna, Kamil Małecki, Patryk Stosz, Kacper Walkowiak. Damian Papierski, Piotr Pękala, Szymon Tracz, Michał Paluta i Karol Wawrzyniak