Udany występ kolarzy na Wyścigu Majora Hubala Sante Tour

Stanisław Aniołkowski został najlepszym młodzieżowcem XIV Wyścigu Majora Hubala Sante Tour. “Aniołek” był też trzeci w klasyfikacji generalnej. Kolarze CCC Development Team wygrali klasyfikację drużynową. 

Finalnie w top-10 klasyfikacji generalnej było trzech “Pomarańczowych”. Poza Aniołkowskim, który zajął miejsce na podium, znaleźli się w niej Szymon Tracz (4. miejsce) i Michał Paluta (8. miejsce). Wyścig zakończył się wygraną Macieja Paterskiego.

– Myślę, że wyścig wyszedł nam dobrze, to, co mogliśmy zrobić – zrobiliśmy. Zabrakło nam tylko trochę szczęścia, aby powalczyć o wyższe lokaty. Zajmuję trzecie miejsce w “generalce”, wygrywam koszulkę najlepszego młodzieżowca, jestem bardzo zadowolony. Co prawda, przed dłuższą część wyścigu tę koszulkę wiózł Szymon Tracz, a ja tutaj na ostatnich metrach w Końskich mu ją odebrałem. Czasami tak bywa. Na szczęście, została ona w drużynie – mówił Stanisław Aniołkowski.

– Myślę, że na królewskim etapie popsuliśmy krwi naszym rywalom. Na górskich premiach atakowali Patryk Stosz i Szymon Tracz. Założenie było takie, abym to ja finiszował. Gdy wjechaliśmy na rundy chłopaki wykonali świetną robotę. Trochę zabrakło szczęścia na ostatnim zakręcie, gdzie zostałem zablokowany i nie mogłem walczyć o wygraną – relacjonował Stasiek Aniołkowski. – Dziękuję drużynie, która zrobiła wszystko, żeby to się udało. To już jest trzecia etapówka z rzędu, rozgrywana w Polsce, na której pokazaliśmy się z dobrej strony. Udowadniamy, że jesteśmy mocnym zespołem i walczymy o najwyższe laury – dodał “Aniołek”, który na ostatnim, królewskim etapie Wyścigu Majora Hubala Sante Tour zajął drugie miejsce. Wyścigu nie ukończyło dwóch naszych zawodników – Piotr Brożyna, który leżał w kraksie oraz Kacper Walkowiak.