CCC Development Team na Sibiu Cycling Tour 

Valter Attila, Piotr Brożyna, Szymon Tracz, Michał Paluta, Kacper Walkowiak i Piotr Pękala wezmą udział w rozpoczynającym się 3 lipca Sibiu Cycling Tour. Będzie to pierwszy wyścig Michała Paluty w koszulce mistrza Polski. 

– Można powiedzieć, że ten tydzień stanowi dla ekipy wyzwanie. Po udanych dla nas mistrzostwach Polski praktycznie z marszu ścigamy się w dwóch wyścigach. W Polsce połowa składu walczy w Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków, a pozostałych 6 zawodników wystartuje w Rumunii – mówi Robert Krajewski. Prezes i dyrektor sportowy CCC Development Team dodaje, że Sibiu Cycling Tour to idealny sprawdzian dla górali. – Jeździmy ten wyścig od kilku sezonów, w przeszłości wygrywali go nasi kolarze – Davide Rebellin i Nikolay Mihaylov. W tym roku szczególnie zależało nam, aby wziąć w nim udział. Trasy, które przygotowali organizatorzy będą świetnym sprawdzianem dla młodych zawodników  – tłumaczy prezes Krajewski. 

– Skład, który będzie ścigać się w Rumunii ma szansę powalczyć zarówno o wysokie lokaty na etapach, jak i w generalce. Mamy doświadczonego Piotrka Brożynę i młodego Attilę Valtera, którzy dobrze czują się w terenach górskich. W dobrej formie jest Szymon Tracz, któremu też pasują takie trasy. Skład uzupełniają Michał Paluta, Piotr Pękala i Kacper Walkowiak. Kacper i Piotrek mają tutaj przede wszystkim zdobywać doświadczenie – wyjaśnia Robert Krajewski. – Będzie to także pierwszy wyścig Michała Paluty w koszulce mistrza Polski. Mam nadzieję, że będzie to dodatkową motywacją dla całej ekipy – dodał Robert Krajewski. 

To jeden z najciekawszych wyścigów odbywających się na terenie Półwyspu Bałkańskiego. Ukształtowanie terenu tras poszczególnych etapów czyni tę etapówkę bardzo wymagającą. Po raz pierwszy został rozegrany w 2011 roku. W ubiegłym roku zwycięzcą został Ivan Sosa.

PROLOG, SIBIU, 3.07., 2,5 KM

Tegoroczna edycja wyścigu rozpocznie się od indywidualnej jazdy na czas na odcinku 2,5 kilometra. Kolarze będą walczyć o jak najlepszy wynik na ulicach Sibiu. 

ETAP I, SIBIU – SIBIU, 4.07., 191,8 KM

Na trasie będzie mnóstwo okazji do tego, aby rozerwać peleton. Kolarze przejadą przez takie miejscowości jak Talmaciu czy Ocna Sibululi. Na trasie tego etapu są aż cztery górskie premie, w tym jedna na szczycie Calugaru, blisko 800 m n.p.m.

ETAP II, SIBIU – B LEA LAC, 5.07., 163,3 KM

Drugi etap rozpocznie się dość niewinnie. Kolarze przejadą ponad 130 kilometrów po w miarę płaskim terenie, z rzadkimi i bardzo łagodnymi podjazdami. Na koniec organizatorzy przygotowali jednak nie lada wyzwanie. Blisko 30 kilometrowy podjazd do jeziora Balea w Górach Fogaraskich, które jest usytuowane na wysokości 2007 m n.p.m. Jest ono oddalone zaledwie 3 kilometry od drugiego co do wysokości szczytu w Rumunii Laitel. Ten etap może mieć kluczowe znaczenie dla losów całego wyścigu.

ETAP III,  SIBIU – PĂLTINIŞ, 6.07., 159,4 KM

Na trasie trzeciego etapu na kolarzy będą czekać cztery premie górskie. Na całej długości jest wiele podjazdów. To będzie prawdziwy raj dla kochających jazdę górską. Etap zakończy się ponad 25-kilometrowym podjazdem do górskiego kurortu Păltiniș, jednego z najbardziej atrakcyjnych w Górach Sybińskich będących częścią Karpat. Ten etap może być szansą dla uciekinierów. 

ETAP IV, SIBIU – SIBIU, 7.07., 169,5 KM

Kończący rywalizację etap nie będzie aż tak wymagający jak wcześniejsze. Co prawda na jego trasie także są aż cztery premie górskie, ale na zdecydowanie mniejszych wysokościach. Wyścig zakończy się w tym samym miejscu, w którym się rozpocznie, czyli w historycznym centrum Sibiu.

Wyścig: Sibiu Cycling Tour, 2.1, UCI Europe Tour

dyrektor sportowy: Robert Krajewski

skład: Valter Attila, Piotr Brożyna, Szymon Tracz, Michał Paluta, Kacper Walkowiak i Piotr Pękala