CCC Development Team na Mistrzostwa Europy

6 zawodników CCC Development Team wystartuje w Mistrzostwach Europy, które odbywają się w holenderskim Alkmaar. Damian Papierski i Stanisław Aniołkowski pojadą w kategorii U-23, a Michał Paluta, Piotrek Brożyna, Patryk Stosz i Kamil Małecki wystartują w elicie. 

Damian Papierski w najbliższy czwartek pojedzie na czas, a w sobotę wraz ze Staśkiem Aniołkowskim i resztą kadry U-23 wystartują w wyścigu ze startu wspólnego. Dzień później zaplanowano wyścig ze startu wspólnego elity mężczyzn. W nim rywalizować będą Michał Paluta, Piotrek Brożyna, Patryk Stosz i Kamil Małecki. 

W czwartek, podczas jazdy indywidualnej na czas, kolarze będą ścigać się na rundzie o długości 22,4 km.  – We wtorek zrobiłem rekonesans tego okrążenia. Trasa jest płaska i niezbyt techniczna. Momentami jest wietrzna, więc to może utrudniać rywalizację. Nawierzchnia jest dobra, nie ma żadnych odcinków brukowanych – mówi Damian Papierski i dodaje, że trasa faworyzuje typowych czasowców. – Mi ona odpowiada, na pewno dam z siebie wszystko – stwierdza Papierski, który w tym roku ma już na koncie sukces w jeździe indywidualnej na czas. Na czerwcowych mistrzostwach Polski Damian zajął trzecie miejsce w kategorii U-23. 

– Moje nastawienie jest dobre. Odkąd przyszedłem do ekipy stałem się lepszym zawodnikiem. Nauczyłem się wielu rzeczy – bardziej zwracam uwagę na kwestie poza treningowe typu regeneracja. Do tego, dużo się ścigałem. Koledzy z ekipy za każdym razem dawali mi cenne wskazówki. Moja ciężka praca opłaciła się – w czerwcu zdobyłem brązowy medal na mistrzostwach Polski. To motywuje. W sumie nie mogę się doczekać ścigania w Holandii – dodaje Papierski. Rywalizacja orlików rozpocznie się w czwartek o 13:30.