CCC Development Team na Ruota d’Oro – GP Festa del Pardono

Pięciu kolarzy CCC Development Team zmierzy się we wtorek z trasą Ruota d’Oro – GP Festa del Pardono – wyścigu przeznaczonego dla zawodników U-23. Pomarańczowe barwy reprezentować będą: Damian Papierski, Karol Wawrzyniak, Kacper Walkowiak, Szymon Tracz oraz Piotr Pękala.

– Mimo iż kończymy sezon, to będzie dość intensywny dzień dla zawodników naszej ekipy. Zależało nam na tym, aby nasi najmłodsi stażem kolarze mogli się jeszcze sprawdzić w ostatnich miesiącach tego roku. W niedzielę ścigali się na dobrze obsadzonym Trofeo Matteotti, a we wtorek powalczą na Ruota d’Oro – GP Festa del Pardono. Ten wyścig jest z kolei przeznaczony dla zawodników poniżej 23-go roku życia – mówi Tomasz Brożyna. Dyrektor sportowy CCC Development Team dodaje, że to nie koniec sportowych zmagań Pomarańczowych. – We wtorek Sergio Tu oraz Attila Valter wystartują w jeździe indywidualnej na czas w Yorkshire. Oczywiście będziemy trzymać za nich kciuki – dodaje Tomasz Brożyna. 

Tegoroczna edycja włoskiego wyścigu będzie jubileuszowa. Kolarze będą ścigać już po raz 50. Przed rokiem zwyciężył Samuele Zoccarato. Trasa, wiodąca wokół urokliwie położonej miejscowości w regionie Toskanii, jest pagórkowata. Znajduje się na niej kilka podjazdów o nachyleniu w przedziale 6-9 procent. Są one dość krótkie, ale potrafią dać w kość. 

– Jeśli chodzi o Ruota d’Oro – GP Festa del Pardono, to na papierze trasa wyglada na nieco łatwiejszą niż w niedzielę. Z drugiej strony – będzie to wyścig młodzieżowców i można spodziewać się ataków na całym dystansie. Widać też, że nasza ekipa na koniec sezonu ma jeszcze trochę pod nogą, więc napewno będziemy starali się powalczyć – powiedział Kacper Walkowiak. 

Wyścig: Ruota d’Oro – GP Festa del Pardono, 1.2U

Dyrektor sportowy: Tomasz Brożyna

Skład: Damian Papierski, Karol Wawrzyniak, Kacper Walkowiak, Szymon Tracz, 

Piotr Pękala