CCC Development Team na Trofeo Matteotti 

Damian Papierski, Karol Wawrzyniak, Kacper Walkowiak, Szymon Tracz i Piotr Pękala w niedzielę staną na starcie Trofeo Matteotti – jednodniowego wyścigu rozgrywanego w okolicach Pescary.

Włoski klasyk odbędzie się po raz 72. W ubiegłym triumfował Davide Bellerrini z kazachskiej Astany. Najwyżej z Pomarańczowych finiszował wtedy Kamil Małecki, który zajął wtedy ósme miejsce. – Tym razem Kamil nie będzie się ścigał we Włoszech, ale są inni kolarze mający wszelkie predyspozycje, aby powalczyć o wysokie lokaty. Zawodnicy, którzy polecieli do Włoch są w dobrej formie i świetnie radzą sobie w terenie pofałdowanym – mówi Tomasz Brożyna, dyrektor sportowy CCC Development Team. 

Losy ubiegłorocznej edycji wyścigu rozstrzygnął finisz z grupy zasadniczej. Pagórkowata trasa wiodąca po ulicach wokół Pescary jest dość wymagająca i dochodzi do wielu prób ucieczek. Kolarze będą ścigać się na rundzie liczącej 15 km. Do pokonania będą mieć 13 okrążeń, co da dystans 195 km. – Patrząc na profil wygląda na to, że płaskiego terenu jest naprawdę niewiele, a większość rundy to podjazd i zjazd. Ten podjazd z każdym okrążeniem będziemy coraz mocniej czuć w nogach. Dodając do tego sporo zakrętów i mocne drużyny na starcie można powiedzieć jedno: to nie będzie to lekki wyścig – mówi Piotrek Pękala. 

Z kolei Karol Wawrzyniak zwraca uwagę na inny aspekt trasy. – Momentami jest ona kręta i techniczna, a to oznacza, że trzeba będzie być mocno skupionym i jeździć na w miarę wysokiej pozycji – mówi zawodnik CCC Development Team i dodaje, że niedzielny klasyk będzie wymagający. – Wyścigi na rundach cechują się tym ze są szybkie, od samego startu aż do mety. Gdy dodamy do tego dystans, wyjdzie nam kawał ścigania – prognozuje Wawrzyniak. Kolarze rozpoczną ściganie w niedzielę o 11:15.

Wyścig: Trofeo Matteotti, 1.1 UCI Europe Tour

Dyrektor sportowy: Tomasz Brożyna

Skład: Damian Papierski, Karol Wawrzyniak, Kacper Walkowiak, Szymon Tracz, Piotr Pękala