CCC Development Team po Trofeo Matteotti

Szymon Tracz był najlepszym Pomarańczowym na dzisiejszym klasyku Trofeo Matteotti, który rozgrywany był wokół włoskiej Pescary. Szymon zajął 20. miejsce.

– Ten wyścig był dla nas, młodych zawodników, bardzo prestiżowy, co pokazała lista startowa. Mieliśmy okazję ścigać się z kolarzami kilku grup world tourowych i chcieliśmy się pokazać z dobej strony – opowiadał Szymon. Klasyk liczył 195 km, zawodnicy ścigali się na rundzie o długości 15 km. Musieli ją pokonać 13 razy. -Trasa była bardzo wymagająca, ponieważ była kręta i miała sztywne, ale krótkie podjazdy. Na pierwszych okrążeniach było mocne tempo, gdyż każdy chciał mieć swojego przedstawiciela w ucieczce. Na trzeciej rundzie oderwało się 5 kolarzy, którzy później dojechali do mety – relacjonował Szymon.

-Z kolejnymi rundami tempo w peletonie było coraz mocniejsze za spawą ekip: Dimension Data i Education First. Peleton topniał z każdym okrążeniem. Na trzy rundy do końca spróbowałem ataku z Sepem Vanmarcke, Gulio Ciccone i Fausto Masnadą, lecz nasza próba nie przyniosła efektu. Na finiszu dałem z siebie wszystko, ale starczyło to na 20. lokatę . Chciałem bardzo podziękować kolegom z ekipy, którzy pomagali mi od samego początku do końca oraz całej obsłudze – dodał Szymon Tracz.