CCC Development Team na Il Piccolo Lombardia

W niedzielę zawodników CCC Development Team czeka ostatni wyścig w tym sezonie. Na starcie Il Piccolo Lombardia stanie sześciu naszych kolarzy: Stanisław Aniołkowski, Attila Valter, Szymon Tracz, Piotrek Pękala, Karol Wawrzyniak i Kacper Walkowiak. 

– To prestiżowy wyścig dla kolarzy U-23, dlatego zależy nam, aby we Włoszech sprawdziła się nasza młodzież – mówi Tomasz Brożyna. Dyrektor sportowy CCC Development Team dodaje, że zawodnicy są w dobrej dyspozycji. – Ostatnimi wyścigami dla większości składy były włoskie klasyki, które jechaliśmy prawie dwa tygodnie temu. Jedynie Attila Valter i Stasiek Aniołkowski brali udział w mistrzostwach świata. Mimo groźnie wyglądającej kraksy  na czasówce, Attila przejechał wyścig ze startu wspólnego i będzie w stanie pojechać również Il Piccolo Lombardia. W ostatnich wyścigach dobrze prezentowali się również między innymi Szymon Tracz i Piotrek Pękala – mówi Tomasz Brożyna. – Spodziewamy się dynamicznego wyścigu, mamy rozpisane prawdopodobne scenariusze, z którymi zapoznam kolarzy na odprawie – dodał dyrektor Brożyna. 

Licząca 176 km trasa jest dość wymagająca. W pierwszej części kolarzom przyjdzie rywalizować w terenie lekko pofałdowanym. W drugiej części mamy trzy podjazdy, niezbyt długie, ale o sporym nachyleniu. Jeden z nich ma przewyższenie na poziomie 10,5%, a drugi 11%. Tam najprawdopodobniej rozstrzygną się losy wyścigu, bo końcówka jest płaska. 

– Trasa niedzielnego wyścigu nie należy do najłatwiejszych, patrząc na profil można się spodziewać wielu prób ucieczek. Na tym pofałdowanym terenie znajduje się kilka ciężkich podjazdów. Uważam, że to właśnie na tych ostatnich podjazdach dojdzie do mocnego rozerwania peletonu. Suma przewyższeń to ponad 2000 metrów, więc będzie gdzie „zmęczyć nogę” – mówi Szymon Tracz. 

– Myślę, że kluczowym momentem na trasie będzie ostatni podjazd, gdzie rozegra się cały wyścig. Oglądałem transmisję z ubiegłego roku i droga tam jest bardzo wąska, a końcówka bardzo stroma, więc trzeba jechać czujnie i z głowa – dodaje zawodnik CCC Development Team, dla którego będzie to ostatni wyścig w sezonie.- Nie odczuwam dużego zmęczenia po całym sezonie, czuje się dobrze wiec dam z siebie wszystko i będę walczyć do ostatniego kilometra. Czuję ogromną ekscytację, ponieważ jest to bardzo ważny wyścig dla zawodników poniżej 23-go roku życia. Po nim czeka mnie zasłużony odpoczynek, na którym będę ładować baterie na następny sezon – dodał Szymon Tracz. 

Wyścig: Il Piccolo Lombardia, 1.2 U Europe Tour 

Dyrektor sportowy: Tomasz Brożyna

Skład: Stanisław Aniołkowski, Attila Valter, Szymon Tracz, Piotrek Pękala, Karol Wawrzyniak, Kacper Walkowiak