Liczby pokazują prawdę – udany sezon CCC Development Team

Sezon 2019 dobiegł końca. Kolarze na krótki czas odstawili rowery i rozkoszują się odpoczynkiem. Wkrótce rozpoczną przygotowania do kolejnego sezonu pełnego wyzwań. Zanim to nastąpi przypomnijmy sobie jak wyglądały ostatnie miesiące w wykonaniu naszych zawodników.

Skuteczny jak…Węgier
Zawodnicy ekipy CCC Development Team wystartowali w 38 wyścigach punktowanych przez Międzynarodową Unię Kolarską (UCI). Pierwszy start miał miejsce w Grand Prix Gazipasa w Turcji (09.02.), a sezon zakończył się udziałem w Il Piccolo Lombardia we Włoszech (6.10.)
W trakcie 2019 roku nasi kolarze przejechali łącznie 85 268 km. Najwięcej z 12 zawodników, ścigających się w pomarańczowych barwach, na swoim liczniku zapisał Węgier Attila Valter. 21-latek przejechał 9023 km w trakcie 70 dni wyścigowych. Attila zdobył także największą liczbę punktów do rankingu UCI – 477.

Stali goście na podium
Attila aż 16 razy stawał na podium różnych wyścigów biorąc pod uwagę wygrane etapowe oraz w klasyfikacji generalnej. Z tego czterokrotnie na najwyższym stopniu. Pod tym względem bardzo dobrze prezentowali się także Stanisław Aniołkowski, Patryk Stosz oraz Kamil Małecki. Aniołkowski aż siedem razy stawał na najwyższym stopniu podium. W sumie w pierwszej trójce był 14 razy. Stosz na podium stawał dziewięć razy, dwukrotnie na najwyższym stopniu. Z kolei Małecki wygrywał czterokrotnie, a na podium gościł w sumie sześć razy.
Łącznie kolarze naszej ekipy zajmowali lokaty w pierwszej trójce aż 54 razy.

Dwóch krajowych mistrzów
Rok 2019 zapisał się na kartach historii ekipy CCC Development Team także doskonałymi startami w krajowych czempionatach. Michał Paluta zdobył mistrzostwo Polski w elicie, co zaowocowało transferem do worldtourowego CCC Team. W ekipie mamy nie tylko mistrza Polski, ale także najlepszego czasowca na Węgrzech. Attila Valter nie dał szans krajowym rywalom wygrywając pewnie w tej specjalności.

Ponad 1500 punktów w rankingu
Węgier zdobył też najwięcej punktów do rankingu UCI spośród kolarzy naszej ekipy. W tej klasyfikacji tuż za nim uplasował się Staszek Aniołkowski, który zgromadził 237 punktów. Kamil Małecki zapisał na swoim koncie 229 punktów. Trzycyfrowy dorobek na koncie mają także Patryk Stosz – 202 punkty oraz Michał Paluta – 176 punktów. Łącznie kolarze ekipy CCC Development Team w sezonie 2019 zapisali na swoim koncie 1544 punkty do rankingu UCI.