CCC Development Team rozpoczęło przygotowania do sezonu

Od 7 stycznia zawodnicy CCC Development Team przebywają na zgrupowaniu w Calpe, gdzie przygotowują się do nowego sezonu.

– Głównym celem zgrupowania jest budowanie formy do sezonu, dlatego poświęcamy sporo uwagi na treningi na rowerze – powiedział dyrektor sportowy Tomasz Brożyna. Zawodnicy CCC Development Team rozpoczną ściganie w marcu, czyli nieco później niż w ubiegłym roku. – Zostało nam jeszcze trochę czasu, więc do pierwszych wspólnych treningów podeszliśmy spokojnie, bez mocniejszych ćwiczeń. 

Zawodnicy mieli okazję poznać się podczas listopadowego zgrupowania integracyjnego, jednak dopiero w Calpe mają możliwość pojeździć razem. – Mamy kilku nowych, młodych kolarzy, więc zależy nam na tym, aby fajnie wprowadzili się do zespołu. Widać, że wszyscy są w dobrej dyspozycji i budują zgraną drużynę – dodał Brożyna. 

– Jestem zadowolony z pierwszych dni w Calpe – powiedział Petr Kelemen, jeden z nowych zawodników CCC Development Team. – Mamy treningi na rowerze, ale również czas na regenerację. Widać profesjonalność drużyny, wszyscy dbają o to, abyśmy mieli jak najlepsze warunki. Poza rowerem mamy masaże, zajęcia core i odnowę biologiczną, dzięki czemu jestem spokojny o przygotowania do sezonu.

Dla Staśka Aniołkowskiego będzie to drugi rok w “pomarańczowych” barwach, a zarazem debiut w kategorii elity, co przyniesie mu nowe wyścigowe wyzwania. – Pogoda dopisuje, atmosfera w drużynie również, także przyjemnie kręci się kilometry na treningach. Możemy tu wykonać sporo dobrej pracy, a przede wszystkim zgrać się w nowym składzie, aby na wyścigach stanąć w pełni przygotowani do walki – powiedział Aniołkowski.