CCC Development Team rozpocznie sezon w marcu

– W tym roku rozpoczniemy sezon nieco później niż w ubiegłym roku. W naszym kalendarzu będzie sporo wyścigów dla młodzieżowców, ale nie zabraknie też startów z elitą – zapowiedział dyrektor sportowy CCC Development Team, Tomasz Brożyna.

Za CCC Development Team kilka tygodni treningów w hiszpańskim Calpe, gdzie zawodnicy przygotowywali się do sezonu, który rozpoczną na początku marca. – Sezon 2020 zainaugurujemy dwoma klasykami w Chorwacji. Już 4 marca staniemy na starcie Umag Trophy, a kilka dni później wystartujemy w Poreč Trophy. Natomiast 8 marca sześcioosobowy skład pojedzie w belgijskim wyścigu Grote prijs Jean-Pierre Monseré. W programie na najbliższy miesiąc jest także pierwsza “etapówka”, Istrian Spring Trophy opowiedział o najbliższych planach startowych dyrektor Brożyna. 

– W kalendarzu startowym CCC Development Team znalazło się sporo wyścigów dla kategorii U-23, z racji tego, że większość naszych zawodników to młodzieżowcy. W pierwszej części sezonu czeka ich między innymi Youngster Coast Challenge, czy Karpacki Wyścigów Kurierów. Nie zabraknie też startów z elitą, jednym z naszych celów jest CCC Tour Grody Piastowskie, gdzie etapy będą rozgrywać się w okolicach Polkowic – zaznaczył Tomasz Brożyna. 

Jednym z ważniejszych startów w sezonie będą mistrzostwa Polski, które w tym roku odbędą się na Dolnym Śląsku, w Dusznikach-Zdroju. – Formę szykujemy głównie na maj-czerwiec, chcemy skupić się na tym okresie startowym i jak najlepiej przygotować do walki o tytuł mistrza kraju – zapewnił Brożyna. Po czempionacie zawodnicy rozpoczną drugą część sezonu, podczas której wystartują między innymi w Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków, czy Turul Romaniei. 

Dla Michała Gałki chorwackie klasyki będą debiutem w młodzieżowej kategorii. – Będzie to mój pierwszy start z CCC Development Team, a także jako zawodnik U-23. Okres przygotowawczy solidnie przepracowałem na zgrupowaniach w Calpe i czuję się dobrze przygotowany do pierwszych wyścigów. Podczas wspólnych treningów w Hiszpanii mieliśmy okazję przede wszystkim zgrać się jako zespół. Na początek sezonu nastawiam się na zbieranie doświadczenia oraz pomoc kolegom z drużyny, ale liczę, że to będą dla nas udane starty – powiedział z optymizmem Michał Gałka.

Szymon Tracz ma przed sobą ostatni rok w kategorii młodzieżowej. Zawodnik CCC Development Team z niecierpliwością czeka na początek sezonu. – Wiem,  że dużo zrobiłem podczas tej zimy i czuję się gotowy do walki. Pierwsze ciężkie i długie sesje treningowe mogłem wykonać podczas zgrupowania z drużyną w Calpe. Od początku wyjazdu dopisywała nam pogoda, a poza treningami na rowerze, dużo uwagi poświęciliśmy na ćwiczenia core i regenerację. Myślę, że ciężka praca przyniesie wkrótce efekty i pokażemy siłę naszego zespołu – opowiedział Szymon Tracz. – Sezon zacznę od belgijskiego wyścigu Grote prijs Jean-Pierre Monseré. Z profilu wynika, że będzie to szybki i wymagający start, co stanowi dla mnie dobre przetarcie przed etapówką Istrian Spring Trophy, która będzie kolejnym punktem w moim kalendarzu – dodał Tracz.