“Aniołek” czwarty w Nowym Dworze Mazowieckim

W Wyścigu o Puchar Marszałka Województwa Mazowieckiego wzięła udział czwórka naszych zawodników. Najlepszy z nich okazał się Stanisław Aniołkowski. 

Wyścig był rozgrywany przez dwa dni – 12 i 13 czerwca na torze samochodowym nieopodal lotniska w Modlinie. Na trasie stanęło wielu kolarzy stęsknionych ścigania. Wśród nich znalazła się czwórka naszych zawodników – poza wspomnianymi Aniołkowski, Szymon Krawczyk, Karol Wawrzyniak oraz Damian Papierski. Ścigano się na rundach o długości 3,2 kilometra. Rozegrano dwa wyścigi, a o wynikach w końcowej klasyfikacji decydowała ilość punktów zdobytych na poszczególnych rundach.

Pierwszego dnia “Aniołek” zajął piąte miejsce, Szymon był dziewiąty, a Damian 12. Drugi dzień rywalizacji Stasiek ukończył na czwartym miejscu, Damian był siódmy, a Szymon dziewiąty.

– Mieliśmy okazję ścigać się na torze samochodowym. To była bardzo fajna impreza. Pierwszy dzień dał nam mocno w kość. Temperatura powyżej 30 stopni Celsjusza, pełne słońce. To zrobiło swoje,  warunki były bardzo trudne. Staraliśmy się być aktywni od początku, choć mieliśmy utrudnione zadanie, bo było nas mniej niż zawodników innych ekip. Drugiego dnia zabrałem się do ucieczki. Niestety wygiął mi się łańcuch i nie za bardzo mogłem finiszować na kolejnych rundach, bo groziło to kraksą. Na cztery rundy do końca duch rywalizacji wziął górę nad zdrowym rozsądkiem i finiszowałem. Łańuch pękł, miałem dużo szczęścia, że się nie wywróciłem. Zostałem bez roweru. Pomogli mechanicy z ekipy Mazowsze Serce Polski, którzy pożyczyli mi rower. Wygrałem  ostatni, podwójnie punktowany finisz. Podsumowując, rozkręciliśmy nogę. Fajnie, że wszystko wraca do normalności. Bardzo cieszę się z tego, że znów mogłem poczuć rywalizację. Wyścigi to jest to za czym tęsknię teraz najbardziej. Wszyscy chcemy wrócić do normalnego rytmu startowego – powiedział nam Stasiek Aniołkowski.

Pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej zajął Adrian Kurek z ekipy Mazowsze Serce Polski, drugi był Paweł Cieślik z Voster ATS Team, a trzeci Paweł Bernas także z Mazowsza Serce Polski. 

W kategorii U23 na podium stanęła dwójka naszych zawodników – Damian Papierski zajął drugie miejsce, a Szymon Krawczyk był trzeci. Karol Wawrzyniak uplasował się na czwartej pozycji.

Fot. Grzegorz Trzpil (Mazowsze Serce Polski)