CCC Development Team na Puchar MON

Nasi kolarze ledwie zakończyli udział w Wyścigu Dookoła Mazowsza, a już jutro będą ścigać się w Wyścigu o Puchar Ministra Obrony Narodowej. Skład ekipy tworzą –  Stanisław Aniołkowski, Michał Gałka, Dominik Górak, Michał Jaskot, Piotr Pękala oraz Damian Papierski.

Poza “Aniołkiem” i “Papim”, którzy ścigali się w Wyścigu Dookoła Mazowsza, wszyscy pozostali zadebiutują na polskich trasach w 2020 roku, a dla Góraka, Jaskota i Pękali będą to pierwsze starty w tym sezonie.

– Ciężko pracowaliśmy na zgrupowaniu w Zieleńcu, a także po jego zakończeniu. Mamy ogromny głód ścigania i nie możemy się doczekać startu – mówią debiutanci.

Wyścig o Puchar Ministra Obrony Narodowej ma długą historię. Jego pierwsza edycja odbyła się w 1958 roku. Przed rokiem zwyciężył Estończyk Norman Vahtra, który na finiszu z 15-osobowej grupy wyprzedził swojego rodaka Slima Kiskonena oraz Norberta Banaszka. 

W 2019 roku nasza ekipa nie ścigała się na podlaskich trasach. Wcześniej kolarze w pomarańczowych koszulkach kilka razy wygrywali ten wyścig. Trzykrotnie na najwyższym stopniu podium stawał Bartłomiej Matysiak (dwa razy jako kolarz CCC Polsat Polkowice, raz w barwach Legii Warszawa), a dwa razy dokonał tego Tomasz Kiendyś, również jako zawodnik CCC Polsat Polkowice.

Trasa tegorocznej edycji Wyścigu o Puchar MON ma długość 174,5 kilometra preferuje specjalistów od sprintu. Kolarze będą się ścigać na rundach o długości blisko niespełna 30 kilometrów. 

– W przypadku takich wyścigów jak Puchar MON, gdzie trasa jest płaska duże znaczenie ma dobry plan taktyczny i koncentracja od samego początku aż do finiszowych metrów. Trzeba być cały czas uważnym, aby nie przeoczyć jakiegoś odjazdu i zachować jak najwięcej sił na końcówkę. Mamy w ekipie paru specjalistów od sprintu. Jesteśmy dobrze przygotowani, atmosfera dopisuje. Jedziemy po zwycięstwo – mówi Robert Krajewski, dyrektor sportowy naszej ekipy.

WYŚCIG O PUCHAR MON (WYSOKIE MAZOWIECKIE-WYSOKIE MAZOWIECKIE, 174,5 KM, 19.07.2020)

Dyrektor sportowy: Robert Krajewski.

Skład: Stanisław Aniołkowski, Michał Gałka, Dominik Górak, Michał Jaskot, Piotr Pękala, Damian Papierski.