Tour de l’Avenir odwołane

Wyścig miał się odbyć w dniach 15-19 sierpnia. Niestety organizatorzy poinformowali dziś, że się nie odbędzie. W składzie reprezentacji Polski do lat 23 na to wydarzenie znalazła się czwórka naszych zawodników – Szymon Tracz, Kacper Walkowiak, Dominik Górak oraz Piotr Pękala.

“Decyzja została podjęta, ponieważ chcemy być odpowiedzialni. Całkowite zapewnienie bezpieczeństwa i dopilnowanie, by każdy z zawodników przestrzegał restrykcji jest bardzo trudne. Zwłaszcza że przyjadą do nas 23 zespoły, a większość z nich to reprezentacje narodowe z całego świata – Afryki, Ameryki, Azji i Europy. Kadry pochodzą z regionów, w których świadomość w kwestiach pandemicznych bardzo mocno się różni. Dla nas zdrowie zawodników jest absolutnym priorytetem, dlatego, po konsultacjach z naszymi partnerami postanowiliśmy odwołać wyścig” – czytamy w komunikacie zamieszczonym na stronie organizatora wyścigu.

Tour de l’Avenir nazywany jest młodzieżowym Tour de France. Wielu kolarzy, którzy odnosili sukcesy w tej etapówce odgrywało potem ważne role w wyścigach World Touru. Wystarczy tylko wspomnieć, że wśród zwycięzców Tour de l’Avenir jest Egan Bernal, ubiegłoroczny triumfator Tour de France. Z całą pewnością odwołanie tej ważnej imprezy to wielka strata dla kolarstwa.