CCC Development Team na Giro della Regione Friuli U-23

Jutro, od drużynowej jazdy na czas rozpocznie się 56. edycja włoskiej etapówki. Potrwa do niedzieli. Naszą ekipę będą reprezentować – Szymon Tracz, Szymon Krawczyk, Dominik Górak, Piotr Pękala oraz Kacper Walkowiak.

To ostatni wyścig etapowy w tym sezonie z udziałem naszych kolarzy. Są więc mocno zmotywowani, aby zaprezentować się jak najlepiej.

– Chcemy pokazać się z dobrej strony na trasie każdego etapu. Wyścig zaczyna się od drużynowej jazdy na czas. Moim zdaniem jej wynik będzie miał spory wpływ na ostateczny kształt klasyfikacji generalnej.  Musimy więc być maksymalnie skoncentrowani od samego początku – mówi Szymon Krawczyk.

Wspomniana przez Szymona drużynowa jazda na czas już jutro. Potem kolarzy czeka jeszcze ściganie na trzech etapach. Jak będzie przebiegała rywalizacja zdaniem Szymona Tracza, który w poprzednim roku na kończącym rywalizację etapie zajął drugie miejsce, a w klasyfikacji generalnej był 34.

– Wyścig zaczyna się od szybciej jazdy drużynowej na czas. Trasa ma długość ponad 23 kilometrów i wiedzie wzdłuż wybrzeża. W piątek mamy drugi etap. Moim zdaniem jest on dla szybkich zawodników. Do pokonania będziemy mieli trzy rundy, na każdej są dwa podjazdy o długości kilometra. Według mnie o wygranej zadecyduje finisz z zasadniczej grupy. Trzeci etap to etap królewski. Na nim będę starał się walczyć. Przed metą do pokonania są dwa podjazdy – jeden ma długość 6 kilometrów, a drugi 10. Jest niemal pewne, że na metę wjedzie mała grupka, w której będą najsilniejsi zawodnicy. Zrobię wszystko, by się w niej znaleźć. Ostatni etap ma długość 175 kilometrów. Szykujemy się na dynamiczne i ciężkie ściganie. Na trasie mamy cały czas podjazdy i zjazdy. Na tym etapie rok temu byłem drugi. Jestem ambitny, więc bardzo chciałbym poprawić ten rezultat. Cała nasza ekipa jest nastawiona na ostra walkę od startu do mety – opowiada nasz zawodnik.

Bojowe nastawienie naszych zawodników potwierdza dyrektor sportowy naszej ekipy, Tomasz Brożyna.

– Chcemy dobrze pojechać jutrzejszą jazdę drużynową na czas, bo to będzie miało bardzo duże znaczenie w kontekście dalszej rywalizacji. Dziś zrobiliśmy rekonesans trasy, aby dobrze poznać zakręty i nawierzchnię. Kolejne etapy będą rozgrywane w terenie górskim i pagórkowatym. To powinno sprzyjać naszym góralom . Zapowiada się ostre ściganie z wymagającymi rywalami. Wyścig jest mocno obsadzony, więc nasi młodzi zawodnicy będą mieli okazję do tego, aby podnosić swój poziom sportowy i pokazywać się na poszczególnych etapach. Liczymy również na wysokie miejsce w klasyfikacji generalnej – mówi Brożyna.

Łącznie w ramach włoskiej etapówki kolarze będą mieli do przejechania blisko 500 kilometrów. W tym wyścigu zespoły startują w pięcioosobowych składach, co sprawia, że jest on bardziej nieprzewidywalny i przez to ciekawy. Wśród byłych zwycięzców są między innymi tacy kolarze jak Tadej Pogacar, który triumfował w 2018 roku, a w obecnym roku wygrał w Tour de France.

GIRO-DELLA REGIONE FRIULI U-23, 8-11.10.2020

Dyrektor sportowy: Tomasz Brożyna

Skład: Szymon Tracz, Szymon Krawczyk, Dominik Górak, Piotr Pękala, Kacper Walkowiak.

I ETAP 

DRUŻYNOWA JAZDA NA CZAS, 8.10., 23,7 KM

AQUILEYA – GRADO

II ETAP, 9.10., 164,5 KM

VARIANO – SAN MARCO DI MERETO DI TOMBA

III ETAP, 10.10., 148 KM

SAN VITO AL TAGLIAMENTO – BUJA

IV ETAP, 11.10., 175,4 KM

PERCOTO – MARTIGNACCO