CCC Development Team na Il Piccolo Lombardia

Zapowiada się bardzo ciekawe ściganie. W tegorocznej, 92. edycji włoskiego wyścigu wystartuje 30 ekip, w tym niemal cała czołówka w kategorii U23. CCC Development Team będą reprezentować – Szymon Tracz, Szymon Krawczyk, Dominik Górak, Piotrek Pękala oraz Kacper Walkowiak.

Il Piccolo Lombardia to jeden z najważniejszych wyścigów dla zawodników z kategorii wiekowej do lat 23. Nic dziwnego, że obsada jest bardzo mocna, a wśród uczestników możemy odnaleźć młodzieżowe ekipy ekip WorldTouru, takie jak Isreal Cycling Academy, Lotto Soudal czy Vino Astana. W gronie sześciu zawodników, którzy będą reprezentować naszą ekipę dwójka wie, jak wygląda ściganie w tym monumencie dla młodzieżowców. To Piotrek Pękala oraz Szymon Tracz. Obaj przed rokiem ścigali się w Lombardii.

– Wyścig jest rozgrywany na trasie zbliżonej do tej, na której ścigają się ekipy World Tour. Powinien rozegrać się w drugiej części. Do pokonania będziemy mieli kilka wymagających podjazdów, nie zabraknie też wąskich dróg w miasteczkach i trudnych technicznie zjazdów. Podczas wyścigu peleton na pewno się rozerwie. Jest mało prawdopodobne żeby zwycięzcę wyłonił finisz z głównej grupy. Na liście startowej są niemal wszyscy zawodnicy z europejskiej czołówki w kategorii do lat 23, więc zapowiada się bardzo ciekawe ściganie – mówi Piotrek.

Również Szymon Tracz uważa, że na trasie będzie się wiele działo.

– Rok temu mieliśmy okazję startować w tym wyścigu, także wiemy jak przebiega trasa, a taka wiedza w przypadku włoskich klasyków jest kluczowa, bo drogi często są bardzo wąskie, trudne technicznie. Na początku jest płasko. Potem zaczyna się bardziej wymagający teren. Moim zdaniem na 130 kilometrze, gdzie kończy się 9-kilometrowy podjazd peleton zostanie już mocno przerzedzony, będzie w nim około 50 kolarzy. Colle Brianza to będzie kluczowy podjazd. Tam, na 3-kilometrowym podjeździe ze średnim nachyleniem 7% stworzą się małe grupki, które powinny dojechać do mety. Później jest krótki zjazd i niewielki podjazd. Długość całej trasy to 177 kilometrów, a więc zapowiada się ciekawe i ciężkie ściąganie. My jesteśmy bardzo zdeterminowani. Dla mnie obecny sezon jest ostatnim w kategorii U23, więc moja motywacja jest podwójna. Powalczymy o jak najlepszy wynik – zapewnia Szymon.

Bojowe nastawienie potwierdza Tomasz Brożyna, dyrektor sportowy naszej ekipy.

– Il Piccolo Lombardia to prestiżowy wyścig dla kategorii U-23. W ubiegłym roku nasi zawodnicy zaprezentowali się dobrze. Czwarte miejsce zajął Attila Valter, a 12. był Szymon Tracz. W tym roku również startujemy z nastawieniem, by walczyć o jak najwyższe lokaty. Postawą w ostatnich wyścigach chłopcy udowodnili, że są w bardzo dobrej formie. Teraz jest czas, aby pokazać to w tak prestiżowych zawodach, jak Il Piccolo Lombardia, gdzie będzie ścigać się światowa czołówka orlików – mówi Brożyna.

IL PICCOLO LOMBARDIA – 4.10.2020

Dyrektor sportowy: Tomasz Brożyna

Skład: Szymon Tracz, Szymon Krawczyk, Dominik Górak, Piotrek Pękala, Kacper Walkowiak.