„Krawiec” złoto-srebrny!!!

Nasz zawodnik – Szymon Krawczyk wywalczył wczoraj na Orlen Mistrzostwach Polski Elity w Kolarstwie Torowym złoty oraz srebrny medal. Zwyciężył w scratchu, natomiast w wyścigu na dochodzenie uplasował się na drugiej pozycji.

Scratch to stosunkowo młoda dyscyplina kolarstwa torowego. Polega na ściganiu się większej liczby zawodników na dystansie 40 okrążeń, czyli 15 kilometrów. Wygrywa ten, który pierwszy minie linię mety. W finałowej rozgrywce znalazło się czterech naszych zawodników, poza Szymonem, także Stanisław Aniołkowski, Damian Papierski oraz Karol Wawrzyniak.

„Krawiec” nie miał sobie równych i na mecie wyprzedził Daniela Staniszewskiego z Mazowsza Serce Polski oraz Alana Banaszka z tej samej ekipy. Stanisław Aniołkowski zajął 11. miejsce, a Damian Papierski był 18. Karol Wawrzyniak nie ukończył zawodów.

W wyścigu na dochodzenie na dystansie 4 kilometrów „Krawiec” wywalczył srebrny medal ustępując jedynie Danielowi Staniszewskiemu. Trzeci był Damian Sławek z ekipy Wibatech Merx Wrocław.

W tej konkurencji wystartował także Stanisław Aniołkowski, który ostatecznie zajął siódme miejsce.

– Jestem bardzo zadowolony z wyników, które tutaj osiągnąłem. Moi koledzy z ekipy również spisali się dobrze i byli dla mnie dużym wsparciem. Super, że mogłem wydłużyć sobie sezon i wystartować na torze. Moje wyniki to dowód na to, że byłem dobrze przygotowany do sezonu. Chciałbym skierować także podziękowania do trenera Marka Cieślaka, który w trakcie mistrzostw był dla nas nieocenionym wsparciem i służył pomocą – mówi nam Szymon, któremu serdecznie gratulujemy doskonałej postawy.

 

Fot. Szymon Gruchalski