Aktualności

Giro d’Italia: Tratnik w ucieczce, 3. etap i trzecia akcja „pomarańczowych”

Po raz trzeci z rzędu CCC Sprandi Polkowice zdołało wysłać swojego kolarza do ucieczki dnia w Giro d’Italia. Tym razem sztuka ta udała się Janowi Tratnikowi.

Info: Etap 3., 7 maja, Tortoli – Cagliari, 148km

Trasa: płaska

T13_Jesolo_alt

Odjazd uformował się na początku zmagań i liczył 4 zawodników. Poza Tratnikiem w grupce znaleźli się też Eugert Zhupa (Wilier Triestina – Selle Italia), Ivan Rovny (Gazprom-RusVelo) i Kristian Sbaragli (Dimension Data), uzyskując prawie 3 minuty przewagi.

Sbaragli wygrał pierwszą premię lotną i po niej postanowił poczekać na peleton. Tratnik został zatem na czele tylko z dwoma innymi kolarzami. W trójkę ich szanse na pokonanie grupy zasadniczej znacznie zmalały i trio zostało doścignięte 25 kilometrów przed metą.

W końcówce sporą rolę odegrał silny boczny wiatr. Skorzystało z niego 9 kolarzy, którzy przeprowadzili zdecydowaną akcję i wypracowali kilkunasto-sekundową przewagę. Zdołali oni utrzymać ją do mety, a najszybszy spośród prowadzących okazał się nowy lider, Fernando Gaviria (Quick Step Floors). Za nim finiszowali Rudiger Selig (Bora – Hansgrohe) i Giacomo Nizzolo (Trek – Segafredo).

“Pomarańczowi” finiszowali na dalszych miejscach, a jako pierwszy na “kresce” zameldował się Maciej Paterski (69.lokata).

Wyniki