23 miejsce Marczyńskiego w Chrono des Nations.

Zwycięzcą francuskiej czasówki Chrono des Nations, został aktualny mistrz świata w jeździe na czas, zawodnik ekipy HTC-Highroad, Tony Martin. Tomasz Marczyński (CCC Polsat Polkowice) zajął 23 miejsce.

Na starcie wyścigu Chrono des Nations, który został rozegrany w niedzielę 16 października stanęło 28 znakomitych czasowców, m.in.: Aleksander Winokourow (Astana), Gustav Larsson (SaxoBank-SunGard), Alex Dowsett (Sky), Stef Clement (Rabobank), Laszlo Bodrogi (Team Type 1), David Millar (Garmin-Cervélo), ale także obecny mistrz świata w jeździe na czas, Tony Martin (HTC-Highroad). Do udziału w wyścigu został zaproszony również polski mistrz w jeździe indywidualnej na czas Tomasz Marczyński (CCC Polsat Polkowice).

Zawodnicy rywalizowali na 48,5 kilometrowej trasie wokół miejscowości Herbiers. Najszybciej trasę czasówki pokonał Tony Martin, osiągając rewelacyjny rezultat: 56 minut i 20 sekund. Drugi na mecie Szwed Gustav Erik Larsson (Saxo Bank-SunGard), stracił do zwycięzcy aż 2 minuty i 3 sekundy, podczas gdy trzeci Brytyjczyk Alex Dowsett (Sky) miał stratę wynoszącą 2 minuty i 50 sekund.
Podwójny mistrz Polski, Tomasz Marczyński ze stratą 8 minut i sekundy uplasował się na 23. miejscu.
Należy dodać, że zwycięzca Chrono des Nations, Tony Martin, pokonał trasę wyścigu ze średnia prędkością 52 km/h.