Aktualności

28 miejsce Mendesa w klasyku Tre Valli Varesine.

Davide Rebellin (Miche-Guerciotti), został zwycięzcą włoskiego klasyka Tre Valli Varesine kat.UCI 1HC. Na mecie w Campione d’Italia pokonał rodaka z ekipy Colnago – CSF Inox, Domenico Pozzovivo i Francuza Thibauta Pinot z ekipy FDJ. Jose Mendes zajął 28 miejsce.

Na starcie wyścigu, którego trasa wynosiła 199 kilometrów stanęła czołówka kolarzy włoskich ekip zawodowych a wśród nich m.in. Ivan Basso, Vincenzo Nibali, Danilo Di Luca, Damiano Cunego, Petre Sagan i wielu innych znakomitych kolarzy. Ekipa CCC Polsat Polkowice przystąpiła do wyścigu w składzie: Jose Mendes, Adrian Honkisz, Sylwester Janiszewski, Paweł Charucki, Dariusz Batek i Tomasz Smoleń.

Podczas trwania całego wyścigu, kontrolę nad rywalizację sprawowała ekipa Liquigas-Cannondale, która konsekwentnie kasowała wszystkie ucieczki, próbując doprowadzić swojego lidera, Petera Sagana do zwycięstwa w tym wyścigu.

Do finałowego podjazdu, na rzecz Petera Sagana pracowali m.in. Ivan Basso oraz Vincenzo Nibali, który nadał mordercze tempo jazdy. Tego tempa nie wytrzymał Peter Sagan a wykorzystał to Davide Rebellin, który tuż przed metą odskoczył od mocno porwanej grupy i z 4 sek. przewagą wjechał jako pierwszy na metę pokonując Domenico Pozzovivo (Colnago – CSF Inox). Na trzeciej pozycji zameldował się na mecie Francuz z FDJ, Thibaut Pinot.

Najwyżej sklasyfikowanym z kolarzy CCC Polsat Polkowice został Jose Mendes, który ukończył wyścig na 28. miejscu. Na 80. miejscu, ze stratą 4:23 min, do zwycięzcy linię mety minął Dariusz Batek. Pozostali „pomarańczowi”, nie ukończyli rywalizacji.

 

Wyniki wyścigu:

1. Davide Rebellin (Ita) Miche – Guerciotti 4:41:30
2. Domenico Pozzovivo (Ita) Colnago – CSF Inox 0:00:04
3. Thibaut Pinot (Fra) FDJ 0:00:07

28. José Mendes (Por) CCC Polsat Polkowice 0:01:04
80. Dariusz Batek (Pol) CCC Polsat Polkowice 0:04:23