Aktualności

4.miejsce Smolenia na III etapie Bursztynowego Szlaku.

Wojciech Kaczmarski z Legii Felt został zwycięzcą III etapu XXV Wyścigu Kolarskiego Szlakiem Bursztynowym Hellena Tour 2010. Tym razem kolarze mieli do pokonania trasę 121 kilometrów z Kalisza do Kazimierza Biskupiego.

Trzeci etap poprzedziła ceremonia dekoracji najlepszych zawodników podczas jazdy indywidualnej na czas. Następnie przed kaliskim ratuszem nastąpił start honorowy, kolorowy kolarski peleton dojechał do rogatek miasta, a tam rozpoczęło się prawdziwe ściganie. Na pierwszej lotnej premii w Jankowie drugi był Piotr Kasperkiewicz z KTK Kalisz. Później nastąpiła szarża sześcioosobowej grupy cyklistów, w której znaleźli się Artur Detko (Aktio Group Mostostal Puławy), Paweł Czapla (Kellys GKS Cartusia Kartuzy), Danilo Kupfernagel (Jenatec-Cycling Mix Forst), Jakub Tomkiewicz (Legia Felt), Mariusz Wiesiak (Team Nippo) oraz Piotr Osiński (Mróz Active Jet). Odjazd ten miał na 50 kilometrze przewagę nad pozostałymi, wynoszącą ponad dwie minuty, jednak po raz kolejny okazało się, czym jest siła peletonu. Sukcesywnie odrabiał on straty i chociaż w Koninie nadal na czele znajdowało się sześciu kolarzy, ich przewaga znacznie stopniała.
Do Kazimierza Biskupiego wjechała już cała grupa, a przyprowadził ją Paweł Lis z KTK Kalisz. Rozpoczęła się walka na rundach, na których zwykle stawka zawodników rozciąga się. Tym razem jednak nie doszło do tego i kolarze ławą wjechali na metę, a najlepiej finiszował Wojciech Kaczmarski w Legii Felt. Trzeci etap nie spowodował dużych przetasowań w klasyfikacji, dlatego decydujące znaczenie będzie miała jutrzejsza odsłona.

W niedzielę ostatni etap XXV Wyścigu Kolarskiego Szlakiem Bursztynowym Hellena Tour 2010. Kolarze wyruszą ze Stawiszyna, a po pokonaniu 160 kilometrów zameldują się na mecie przed kaliskim Hotelem Orbis Prosna, co nastąpi około godziny 14.00. Zakończenie będzie miało szczególną oprawę w związku z jubileuszem wyścigu, jak i 1850-leciem Kalisza, w które to obchody zostały wpisane kolarskie zmagania.

wyniki III etapu:

1. Wojciech Kaczmarski/Legia Felt wszyscy 2:52:2
2. Ruediger Selig/Jenatec-Cycling Mix Forst
3. Kamil Gradek/Kellys GKS Cartusia Kartuzy
4. Tomasz Smoleń/CCC Polsat Polkowice
5. Paweł Wdowiak/TC Chrobry Felt Głogów
6. Piotr Krajewski/Mróz Active Jet

klasyfikacja po trzech etapach:

1. Wojciech Ziółkowski/DHL Author/ 7:29:10
2. Tomasz Smoleń/CCC Polsat Polkowice/ 7:29:24
3. Tomasz Lisowicz/CCC Polsat Polkowice/ 7:29:35
4. Kamil Gradek/Kellys GKS Cartusia Kartuzy/ 7:29:35
5. Piotr Kasperkiewicz/KTK Kalisz/ 7:29:36
6. Sven Forberger/Team Isaac/ 7:29:46

źródło: www.ktk kalisz.pl