Aktualności

5. miejsce Janiszewskiego na prologu Tour de Qinghai.

Po 34 godzinach wyczerpującej podróży przez Frankfurt, Pekin, ekipa CCC Polsat Polkowice w składzie: Marek Rutkiewicz, Jacek Morajko, Błażej Janiaczyk, Mateusz Taciak, Sylwester Janiszewski, Jose Mendes i Mariusz Witecki dotarła do miasteczka Xinning, położonego na wysokości 2700 m.n.p.m, gdzie znajduje się chiński ośrodek przygotowań olimpijskich.

To właśnie tu, 1.07.br., prologiem ulicznym, rozpoczęła się 10-ta edycja dziewięcioetapowego wyścigu Tour de Qinghai Lake.

Podczas prologu kolarze mieli do pokonania trasę o łącznej długości 52 km, która prowadziła ulicami Xinnig.

Zwycięzcą prologu został zawodnik ekipy Tabriz Petrochemical, Boris Sphilevsky. Najlepszym z zawodników CCC Polsat Polkowice został Sylwester Janiszewski który zajął 5 miejsce.

Jak poinformował dyrektor sportowy ekipy, Piotr Wadecki: ..start kolarzy ekipy CCC Polsat Polkowice na wyścigu w Chinach jest już ostatnim etapem przygotowań ekipy do startu w Tour de Pologne. Po powrocie zawodników z Azji czekają ich jeszcze krótkie konsultacje w Zakopanem i zapoznanie z najcięższymi odcinkami tegorocznego TDP. Wyścig traktujemy jedynie treningowo, ale gdy nadarzy się okazja będziemy włączać się do walki o jak najlepsze rezultaty.