5.miejsce Maćka Paterskiego na prologu Sibiu Cycling Tour

Zwycięzcą prologu otwierającego wyścig Sibiu Cycling Tour (kat. 2.1) został kolarz ekipy Verandas-Willems, Olivier Pardini. Maciej Paterski (CCC Polsat Polkowice) zajął 5.miejsce.

Tradycyjnie od czterech lat, na początku rywalizacji kolarzy w rumuńskiej etapówce Sibiu Cycling Tour (kat.2.1) rozgrywany jest uliczny prolog ulicami Sibiu, który wyłania lidera i najlepszych kolarzy poszczególnych klasyfikacji wyścigu.

Na bardzo krótkiej, 2,2 kilometrowej, brukowanej trasie prowadzącej uliczkami miasta najlepszy czas przejazdu uzyskał zawodnik ekipy Verandas-Willems, Olivier Pardini i to on został zwycięzca prologu i zarazem pierwszym liderem wyścigu. O 1 sekundę pokonał Diego Rosę (Androni Giocattoli-Venezuela) i Michaela Olssona (Ringeriks Kraft).

Piąty czas przejazdu wykręcił Maciej Paterski (CCC Polsat Polkowice).

Liderem wyścigu po rozegranym prologu został Olivier Pardini (Verandas-Willems).

93. Jacek Morajko 17:27

Jutro (18.07) pierwszy etap wyścigu z metą na podjeździe Balea Lac (2040 m n.p.m)

info: A.Dyszyński