5. miejsce Tomasza Kiendysia w Danii.

Troels Ronning Vinther z ekipy Glud & Marstrand – LRO wygrał klasyk GP Herning (kat.UCI 1.1). Duńczyk pokonał towarzyszy ucieczki, Michaela Reihsa (Christina Watches-Ofone) oraz Larsa Baka z reprezentacji Danii. Tomasz Kiendyś (CCC Polsat Polkowice) finiszował na 5. miejscu.

Podczas duńskiego klasyka GP Herning, kolarze rywalizowali na trasie o długości 198 kilometrów, która prowadziła wokół miasteczka Herning. Na trasie wyścigu znajdowało się kilka niewielkich podjazdów a największym utrudnieniem dla kolarzy był silnie wiejący boczny wiatr. Wyścig przebiegał bardzo dynamicznie czego wyrazem były liczne próby ataków, odjazdy oraz pogonie za uciekinierami. W końcówce fazie wyścigu z mocno zdziesiątkowanego peletonu odjechała czwórka kolarzy. Byli w niej: Troels Ronning Vinther, Michael Reihs, Lars Bak oraz Christopher Stevenson (Sparebanken Vest – Ridley). Tuż za nimi, w kolejnej grupie jechał m.in. Tomasz Kiendyś i Michael Rasmussen (Christina Watches-Ofone).

Uciekająca czwórka zyskała niewielka przewagę nad grupka pościgową, która wynosiła zaledwie 30 sekund. Wystarczyło to jednak, by ucieczka dojechała do mety i kolarze miedzy sobą rozegrali walkę o finisz. Najszybciej finiszowali Duńczycy Troels Vinther, który pokonał Michaela Reihsa oraz Larsa Bakę. Czwarte miejsce zajął Szweda Christopher Stevenson.

Grupkę poscigową na metę w Herning przyprowadził Tomasz Kiendyś, który tym samym zajął, bardzo dobra 5 lokatę.

Wyścig ukończyło jeszcze dwóch kolarzy CCC, Bartłomiej Matysiak oraz Błażej Janiaczyk, którzy zajęli odpowiednio 32. i 33. miejsce, ze stratą 11 minut i 41 sekund.