Aktualności

68. Tour de Pologne czas zacząć

Na niespełna trzy dni przed rozpoczęciem 68. edycji Tour de Pologne w Warszawie odbyła się konferencja prasowa. Dyrektor Generalny – Czesław Lang przybliżył kulisy tegorocznego wyścigu, pojawili się także kolarze CCC Polsat Polkowice, którzy otrzymali szansę uczestniczenia w tak prestiżowym wyścigu.

Przy stole prezydialnym zasiedli Czesław Lang, Marian Zalewski – Członek Zarządu Telewizji Polskiej, Jan Starzyński – Prezydent Pruszkowa, Wiesław Wilczyński – Dyrektor Biura Sportu i Rekreacji miasta stołecznego Warszawa oraz Katarzyna Sobierajska – Wiceminister Sportu i Turystki.

Na starcie tegorocznego Tour de Pologne staną największe gwiazdy światowego kolarstwa. Nie zabraknie zwycięzców Giro d’Italia, Vuelta a Espana czy też największych wyścigów klasycznych na świecie.

Wśród 22 ekip liczących 176 kolarzy znaleźli się przedstawiciele 35 krajów, co jest rekordem naszego narodowego Touru. Po raz pierwszy pojawią się przedstawiciele Kenii, Chin, Curacao czy Chile. Najliczniej reprezentowanym krajem będą Włochy, natomiast na drugim miejscu znajdują się Polacy.

Oprócz ekipy CCC Polsat Polkowice która pojedzie w składzie: Marek Rutkiewicz, Jacek Morajko, Tomasz Marczyński, Łukasz Bodnar, Błażej Janiaczyk, Bartłomiej Matysiak, Mateusz Taciak i Jose Mendes, pojawi się na starcie Reprezentacja Polski. 22 Polaków, którzy staną na starcie Tour de Pologne, startują z wielkimi nadziejami. Przypomnijmy, że ostatnim Polakiem, który wygrał Tour de Pologne był Cezary Zamana (2003), a ostatnie zwycięstwo etapowe miało miejsce w 2004 roku, za sprawą Marcina Sapy i Marka Rutkiewicza.

Pozostały już godziny do startu największego wydarzenia sportowego w Polsce. Trzymajmy kciuki za naszych rodaków i niech ten Tour przejdzie do historii.

Źródło: „Biuro Prasowe LangTeam”