8. miejsce Adriana Kurka na prologu wyścigu Sibiu Cycling Tour 2013

2,5 kilometrową czasówką ulicami Sibiu, rozpoczął się w Rumunii, etapowy wyścig kolarski, Sibiu Cycling Tour 2013 (kat. UCI, 2.1).

117 zawodników z 18 ekip kolarskich w tym dwóch ekipy Professional Team (Androni Giocattoli i CCC Polsat Polkowice) stanęło na starcie rumuńskiej etapówki, Sibiu Cycling Tour 2013. Wyścig zostanie rozegrany w dniach 11-14.07.br. i składa się z prologu i czterech etapów, w tym 11,4-kilometrowej jazdy indywidualnej na czas.

Do składu ekipy CCC Polsat Polkowice, dyrektor sportowy, Piotr Wadecki powołał następujących zawodników: Jacka Morajkę, Adriana Honkisza, Mateusza Taciaka, Adriana Kurka, Davide Rebellina, Nikolaya Mihaylova i Łukasza Owsiana.

W dniu dzisiejszym rozegrano prolog wyścigu, którego zwycięzcą został Maros Kovac z ekipy Reprezentacja Słowacji. Drugie miejsce zajął Omar Bertazzo (Androni Giocattoli-Venezuela), który uzyskał czas o sekundę gorszy od zwycięzcy. Na trzecim miejscu przyjechał Christian Helmig (Team Differdange – Losch), z czasem gorszym od Kovaca o trzy sekundy.

Adrian Kurek (CCC Polsat Polkowice) uzyskał 8. czas przejazdu, tracąc do zwycięzcy 5. sekund.

Wyniki prologu: Sibiu – Sibiu (2,5 km);

1. Maros Kovac (Reprezentacja Słowacji) 3:37

2. Omar Bertazzo (Androni Giocattoli-Venezuela), strata 0:01

3. Christian Helmig (Team Differdange – Losch) 0:03

8. Adrian Kurek 0:05

11. Davide Rebellin 0:06

23. Łukasz Owsian 0:12