Aktualności

8.miejsce Hirta w GP Czech

Jan Hirt zajął 8.miejsce w GP Czech, będącym pierwszym wyścigiem wchodzącym w skład Wyścigów Wyszehradzkich.

Czeskie zmagania obfitowały w ataki. W początkowej fazie 180-kilometrowej rywalizacji bardzo często dochodziło do prób odjazdów. Najpierw z peletonu wyskoczyła trójka Jan Svorada (Puskinak.cz), Janos Pelikan (Utensilnord) i Michael Gaubitzer (Duratec SKR). Później na czele zastąpiło ich 14 zawodników, a wśród nich był m.in. Leszek Pluciński. Ta akcja również została jednak skasowana. W następnej ucieczce znaleźli się Jacek Morajko (Wibatech-Fuji Żory), Paweł Franczak (ActiveJet), Frantisek Sisr (Team Dukla Praha) i Oleksandr Prevar (Kolss BDC Team). Na trudnej, selektywnej rundzie, która pokonywana była łącznie 4-krotnie, wypracowali sobie ponad 2 minuty przewagi.

Młodzi kolarze CCC Sprandi Polkowice, jadący w Czechach w biało-czerwonych strojach kadry narodowej Polski, a także Jan Hirt i Josef Cerny, reprezentujący w tym wyścigu czeskie barwy, prowadzili pogoń. Zakończyła się ona sukcesem, czyli doścignięciem uciekinierów 25 kilometrów przed metą, a także przerzedzeniem grupy zasadniczej do ok. 30 kolarzy.

Od tego momentu rozpoczęła się kolejna seria ataków. Podzieliła ona stawkę na dwie części. Z przodu był Hirt, Cerny, Pluciński i Adrian Honkisz, ale kolejna selekcja miała miejsce 15 km przed końcem. W czołówce utrzymał się Hirt.

Na finałowych kilometrach z jego grupki wyskoczyła trójka – Paweł Bernas (ActiveJet), Jiri Polnicky (Whirlpool Author) i Oleksandr Polivoda (Kolss BDC Team). Dojechała ona razem do mety, a w końcówce najszybszy był zwycięzca CCC Tour Grody Piastowskie. Jan Hirt zameldował się ok. 10 sekund za nim, na 8.pozycji.

Jutro zawodnicy CCC Sprandi Polkowice wystartują w GP Polski, który rozpocznie się i zakończy w Jeleniej Górze. Co prawda wyścig jest krótszy, liczy 135 kilometrów, ale profil jest bardziej górzysty. Na trasie usytuowane są podjazdy z maksymalnym nachyleniem 20%, a na samym początku peleton będzie się wspinał na znany polskim kibicom, Orlinek.