Adrian Honkisz 4. w Memoriale Łasaka.

12. edycję Memoriału Henryka Łasaka (kat.1.2 UCI) wygrał zawodnik ekipy Mróz ActiveJet, Mariusz Witecki. Na mecie w Suchej Beskidzkiej pokonał Czecha, Tomasa Buchacka (PSK Whirlpool-Author) oraz swojego klubowego kolegę, Marka Rutkiewicza. Jako czwarty linię mety przejechał kolarz ekipy CCC Polsat Polkowice, Adrian Honkisz.

Kolarze mieli do pokonania trasę długości134 kilometry która wiodła drogami wokół Suchej Beskidzkiej. Na początek kolarze pokonywali 8 okrążeń w Suchej Beskidzkiej a następnie wyjechali na dwie duże rundy podczas których musieli pokonać trudny podjazd w Przysłopie. Od samego startu w peletonie dochodziło do licznych ataków a jeden z nich zakończył się odjazdem niewielkiej grupy kolarzy. Jednak najważniejsze rozstrzygnięcia w wyścigu zapadły podczas pokonywania drugiej rundy kiedy zaatakowała trójka kolarzy: Witecki, Buchacek oraz Rutkiewicz. Bardzo mocno gonił Dariusz Batek jednak nie zdołał dojść uciekinierów. Peleton mimo usilnej pogoni nie doszedł ucieczki i trójka śmiałków samotnie rozegrała finisz w Suchej Beskidzkiej.

Najszybszym na mecie okazał się Mariusz Witecki (Mróz ActiveJet) który pokonał Tomasa Buchacka (PSK Whirlpool-Author) i Marka Rutkiewicza. Ze stratą 14 sekund do zwycięzcy na metę wjechał peleton z którego najlepiej finiszował Adrian Honkisz (CCC Polsat Polkowice) zajmując 4. miejsce.