Aktualności

Adrian Kurek brązowym medalistą Akademickich Mistrzostw Świata

Adrian Kurek (CCC Polsat Polkowice), student Wyższej Szkoły Gospodarczej w Bydgoszczy wywalczył w jeździe indywidualnej na czas, brązowy medal Akademickich Mistrzostwach Świata. Złoto zdobył Czech – Petr Vakoc.

W ramach odbywających się w Jeleniej Górze Akademickich Mistrzostw Świata w kolarstwie szosowym, w dniu dzisiejszym rozegrano jazdę indywidualną na czas w kategorii kobiet i mężczyzn. Wśród trójki reprezentantów polskich studentów znalazł się również Adrian Kurek, zawodnik zawodowej ekipy kolarskiej CCC Polsat Polkowice reprezentujący na mistrzostwach barwy Wyższej Szkoły Gospodarczej z Bydgoszczy.

Kolarze mieli po pokonania 23-kilometrowy dystans czasówki na trasie której znajdował się podjazd pod Borowice. Adrian Kurek pokonał ten odcinek w czasie 33 minut i 45 sekund. Mimo, że dość długo był to najlepszy czas przejazdu, to ostatecznie Adrian zakończył rywalizacje na trzecim miejscu, zdobywając brązowy medal.

Złoto wywalczył kolarz z Czech, Peter Vakoc, który jest zawodnikiem ekipy Omega Pharma – Quick Step. Srebrny medal zdobył Niemiec z ekipy Team Stolting, Tim Gebauer.

Była to bardzo trudna technicznie i ciężka czasówka – powiedział Adrian Kurek. Odbywała się na pętli z podjazdem pod Borowice i zjazdem przez Sosnówkę. Trasa ciężka ponieważ podjazd nie należy do najłatwiejszych. Znam te tereny bardzo dobrze ponieważ corocznie jestem tu na zgrupowaniach zimowych i wielokrotnie te trasę pokonywałem.

Samopoczucie przed startem dopisało z czego sie bardzo cieszę. Po Mistrzostwach Polski kilka dni odpoczywałem od kolarstwa więc przystąpiłem do startu czując, że jestem w dobrej dyspozycji. Na podjeździe pod Borowice narzuciłem mocne tempo aby nie stracić za dużo do zawodników jeżdżących lepiej po górach. Natomiast zjazd był bardzo szybki i bardzo techniczny. Na jednym zakręcie lekko usunęło mi się koło, ale na szczęście obyło sie bez kraksy.

Mały niedosyt zawsze pozostaje. Różnice nie były duże i złoto było w zasięgu, ale sam medal bardzo mnie cieszy. Same mistrzostwa bardzo dobrze zorganizowane, atmosfera bardzo dobra „studencka”. Jak widać można się ścigać zawodowo oraz studiować.

Pozdrowienia dla mojego AZS WSG Bydgoszcz i prezesa Norberta Łysiaka!

info: A.Dyszyński