Aktualności

Aktywni „pomarańczowi” w Rund um den Finanzplatz

Kolarze CCC Sprandi Polkowcie pozytywnie zdali ostatni test formy przed zbliżającym się Giro d’Italia. Jan Tratnik jechał bardzo aktywnie w końcówce Eschborn-Frankfurt ‚Rund um den Finanzplatz’, a Maciej Paterski walczył w sprincie o czołowe lokaty.

Info: 1 maja, Eschborn-Frankfurt, 217km

Pogoda: deszczowo, śliskie szosy

Trasa: początek pofałdowany, końcówka głównie płaska

C7bIjPuXUAA_NwI

Ucieczka dnia w tym wyścigu co prawda odjechała bez reprezentanta „pomarańczowych”, ale byli oni widoczni w końcowej części zmagań. Wśród szczęśliwców, którzy zdołali oderwać się od grupy na początku byli natomiast Brian van Goethem (Roompot-Nederlandse Loterij), Nikolay Trusov (Gazprom-RusVelo), Twan Castelijns ( LottoNL-Jumbo), Antoine Warnier (Veranclassic-Aqua Protect), Carl Soballa (Nationalteam Deutschland), Peter Koning (Aqua Blue Sport), Dries De Bondt (Veranda`s Willems-Crelan) i  Jens Wallays (Sport Vlaanderen-Baloise). „Ósemka” ta wypracowała ponad 10 minut przewagi, 150 kilometrów przed metą.

Prowadzący zostali skasowani ok. 47 kilometrów przed końcem, przez przerzedzony peleton. Później dochodziło do kolejnych ataków. W jednej z prób wziął udział Jan Tratnik, który oderwał się z 17 innymi kolarzami. Razem z Aime De Gendtem (Sport Vlaanderen – Baloise) byli ostatnimi z atakujących, którzy zostali schwytani przez mocno zredukowaną grupę zasadniczą. Akcja Słowńca została zakończona ok. 5 kilometrów przed metą.

O końcowych wynikach zadecydował sprint po technicznych ulicach Frankfurtu. Znakomicie rozegrała go ekipa Katushy i Alexander Kristoff sięgnął po zdecydowaną wygraną. Drugi był jego kolega z zespołu Rick Zabel, a trzeci John Degenkolb (Trek – Segafredo).

Na 16.miejscu zameldował się najwyżej sklasyfikowany „pomarańczowy” Maciej Paterski.

Wyniki