Aktualności

Aktywny Mihaylov w Classic Sud Ardèche

Nikolay Mihaylov jechał w ucieczce dnia we francuskiej jednodniówce, Classic Sud Ardèche – Souvenir Francis Delpech (1.1)

Info: 25 lutego, Guilherand-Granges – Guilherand-Granges, 209km

Traska: pagórkowata

Murcia

„Pomarańczowi” jechali aktywnie od samego startu. Najpierw w próbie zawiązania ucieczki uczestniczył Michał Paluta. Jego akcja została skasowana, ale w blokach czekał już Nikolay Mihaylov. Bułgar zdołał odjechać, a razem z nim zaatakował Hubert Dupont (AG2R La Mondiale), Romain Le Roux (Armée de Terre), Loïc Chetout (Cofidis), Andrea Vendrame (Androni Giocattoli-Sidermec). Później do czołówki dołączył Gatis Smukulis (Delko Marseille-Provence KTM), tworząc 6-osobową czołówkę.

Ucieczka uzyskała przewagę na poziomie 4:35 i była ona kontrolowana przez ekipę FDJ.

35 kilometry przed metą czołowa grupka zaczęła się rozsypywać. Dupont, Chetout i Vendrame przyspieszyli, zostawiając pozostałych uciekinierów, w tym Mihaylova, za sobą.

Pomimo starań, prowadzącej trójce nie udało się przechytrzyć peletonu i zostali schwytani 20 kilometrów przed końcem.

Na finałowym odcinku dochodziło do wielu prób odjazdu, po których stawka mocno się skurczyła. Po sprincie z poszatkowanej grupy wygrał Mauro Finetto (Delko Marseille Provence KTM). Włoch pokonał dwóch swoich rodaków z Androni Giocattoli – Sidermec, Mattię Cattaneo i Francisco Gavazziego.

Adrian Kurek był pierwszym kolarzem CCC Sprandi Polkowice na mecie, plasując się na 53. pozycji.

Wyniki