Aktualności

Aktywny Rebellin w GP Cycliste la Marseillaise

Davide Rebellin próbował późnego ataku w Grand Prix Cycliste la Marseillaise jednak ostatecznie musiał uznać wyższość peletonu. Na 17.miejscu rywalizację ukończył pierwszy z kolarzy CCC Sprandi Polkowice, Tomasz Kiendyś.

Zaatakowałem na ostatnim podjeździe, ok. 10 kilometrów przed metą, ale moja grupa została doścignięta na finałowym kilometrze. Czułem się dziś w końcówce bardzo dobrze i pomimo braku miejsca w czołówce, jestem zadowolony z tego wyścigu. Był to dla mnie kolejny bardzo dobry trening i możliwość podniesienia swojej dyspozycjipowiedział po wyścigu Davide Rebellin.

Po serii ataków na początku wyścigu, uformowała się 5-osobowa grupka, w której jechali Conor Dunne (An Post-Chainreaction), Julien Duval (Armée de Terre), Frederik Veuchelen (Wanty-Groupe Gobert), Steven Tronet (Auber 93) i Thomas Vaubourzeix (Veranclassic-Ekoi). Wypracowali oni sobie bardzo dużą, ponad 11-minutową przewagę, ale została ona zniwelowana do zera, gdy do mety pozostało 16 kilometrów. Wtedy rozpoczęła się seria ataków. Wziął w niej udział Davide Rebellin, który zaatakował wraz z trójką innych zawodników i zbudowali 35-sekundowy zapas.

Z peletonu kontratakowali kolejni kolarze i dołączyli do czołówki, tworząc 9-osobową grupkę. Współpraca nie układał się w niej jednak tak jak powinna i odjazd został skasowany. O wyniku wyścigu zadecydował masowy sprint, a wygrał go Pim Ligthar (Lotto Soudal). Na kolejnych miejscach finiszowali Kenneth Vanbilsen (Cofidis) i Antoine Demoitie (Wallonie – Bruxelles).

Najwyżej z pomarańczowych przyjechał Tomasz Kiendyś, który był 17. Rebellin uplasował się na 47. pozycji.

Ten sam skład co w Marsylii, wystartuje także w etapowym Etoile de Bessèges (4-8.02)

Wyniki Grand Prix Cycliste la Marseillaise

1. Pim Ligthar (Lotto Soudal)

2. Kenneth Vanbilsen (Cofidis)

3. Antoine Demoitie (Wallonie – Bruxelles)

17. Tomasz Kiendyś

47. Davide Rebellin

48. Adrian Honkisz

89. Nikolay Mihaylov 5:33

102. Branislau Samoilau 11:53

115. Mateusz Taciak

DNF Stefan Schumacher

DNF Marek Rutkiewicz