Aktualności

Ależ była zabawa

Dziś w sali sportowej przy SP 2 odbyło się spotkanie uczniów szkoły z kolarzami zawodowej grupy kolarskiej CCC Polsat Polkowice. Było sporo zabawy, konkurencje sprawnościowe, a także prezenty.

O te ostatnie zapytał jeden z chłopców, bo najwyraźniej wolał już na wstępie rozwiać wątpliwość, czy pakunki leżące na parkiecie są przeznaczone dla dzieci. To pytanie wzbudziło sporo śmiechu. Zresztą wesoło było podczas całego spotkania. O swoich karierach, a także początkach przygody z kolarstwem opowiadali Marek Rutkiewicz oraz Tomasz Kiendyś. O kierowaniu zawodową grupą kolarską z kolei opowiadali dyrektorzy sportowi – Piotr Wadecki i Robert Krajewski. Całość prowadził specjalista do spraw marketingu w naszym klubie, Tomasz Szulc. Gdy dzieci nasyciły się wiedzą o kolarstwie przyszła pora na mini zawody, w których brali też udział pomarańczowi cykliści. Przygotowano ciekawe konkurencje, które wymagały umiejętności nie tylko kolarskich, ale także ogólnej sprawności. Najwięcej zabawy było, gdy w szranki stanęli nauczyciele wychowania fizycznego. Okazało się, że jazda na rowerze po parkiecie hali sportowej to nie jest łatwe zadanie. Jednemu z nich zdarzył się nawet spektakularny upadek. Najważniejsze jednak, że było wiele śmiechu. Na koniec kolarze podarowali dzieciom prezenty.

Dzisiejsza impreza kolarska miała na celu popularyzowanie sportu, a także zachęcanie młodych mieszkańców Polkowic do uprawiania sportu.

 

Oglądaj galerię zdjęć z tego wydarzenia!