Aktualności

Antunes 4. w generalce Sibiu Tour

Amaro Antunes ukończył rumuńską etapówkę Sibiu Tour na 4.miejscu w końcowej generalce, broniąc tej pozycji na ostatnim, deszczowym etapie wokół Sibiu.

Info: 8 lipca, Sibiu – Sibiu, 152,8km

Trasa: pofałdowana

Po porannym zwycięstwie w jeździe drużynowej, popołudniu kolarze CCC Sprandi Polkowice przystąpili do ostatniego etapu Sibiu Cycling Tour. Przez sporą jego część na prowadzeniu jechała 7-osobowa ucieczka, która w pewnym momencie miała 4:30 przewagi. Pomarańczowi nie zdołali się jednak załapać do tego odjazdu i pracowali w peletonie, by go skasować.

Pogoń była mocno utrudniona na ostatnich 40 kilometrach za sprawą padającego deszczu i zalanych na niektórych odcinkach ulic. Uciekinierzy chcieli skorzystać z takich warunków, więc zgodnie współpracowali i 12km przed końcem wciąż mieli 2 minuty przewagi.

Grupa zasadnicza nie miała jednak zamiaru odpuszczać, wzmocniła pościg i przy wjeździe na finałowy kilometr różnica była już symboliczna. Wszyscy uciekinierzy, poza jednym, zostali doścignięci w pnącej się do góry i brukowanej końcówce. Tym, który zdołał ograć sprinterów był Jason van Dalen (Delta Cycling). Drugi był Eduard Grosu (Rumunia), który energicznie wystrzelił z głównej grupy, a czołową „trójkę” uzupełnił Davide Ballerini (Androni).

Amaro Antunes wjechał na metę bezpiecznie w peletonie, na 26.miejscu, zapewniając sobie 4.lokatę w końcowym zestawieniu. Cały wyścig padł łupem Ivana Sosy (Androni), do którego Portugalczyk stracił 1:14.