Aktualności

Arctic Race of Norway: Kaczmarek 10. na wzniesieniu Finnvikdalen

Jakub Kaczmarek należał do najsilniejszych kolarzy 3.etapu Arctic Race of Norway, kończącym się stromym, kilkukilometrowym wzniesieniem.

Info: 12 sierpnia, Lyngseidet – Finnvikdalen (Tromsø), 185,5km

Trasa: pofałdowana, meta pod górę

Przebieg etapu

Walka o miejsce w ucieczce na tym wymagającym etapie była niezwykle zacięta i długa. Po niezliczonej liczbie ataków, przy padającym deszczu, w końcu na czoło udało się wyjść ósemce – Bernard Eisel (Dimension Data), Daniel Diaz (Delko Marseille Provence KTM), Truls Korsaeth (Astana), Sebastien Delfosse (WB Veranclassic Aqua Protect), Ole Andre Austevoll (Team Coop), Hugo Hofstetter (Cofidis), Boris Vallee (Fortuneo – Oscaro) i Adrien Petit (Direct Energie). Ich przewaga wzrosła do ponad 4 minut, a zza chmur w końcu wyjrzało słońce.

Ucieczka straciła kilka osób, zanim zaczęła finałową, 5-kilometrową wspinaczkę do mety. Pierwszym, który wrócił stawki był Eisel, a jako ostatni został wchłonięty Vallee, 4,5 kilometra przed szczytem. Peleton był wtedy mocno rozciągnięty, a czołówka liczyła ok. 40 zawodników. Wśród nich jechali Jakub Kaczmarek, Jonas Koch i Leszek Pluciński.

Tempo w głównej grupie podkręcane było z każdym metrem, ale nie złamało to Kaczmarka. Wjechał na „kreskę” z najmocniejszymi, na 10.miejscu. Natomiast po zwycięstwo, po zaciętym pojedynku, sięgnął August Jensen (Team Coop). Jego wyższość nad drugim Dylanem Teunsem (BMC Racing Team) musiał potwierdzić foto finisz, gdyż różnice były milimetrowe. Triumfator Tour de Pologne przegrał ten sprint, ale zachował prowadzenie w generalce, mając 3 sekundy zapasu nad Jensenem.

Jonas Koch, który w Finnvikdalen był 16., awansował w generalce na 10. pozycję.

Wyniki