Arctic Race of Norway: Koch 11. w końcowej generalce

Jonas Koch i Jakub Kaczmarek ukończyli etapówkę o kategorii 2.HC, Arctic Race of Norway w czołowej „15” klasyfikacji generalnej. Także cała ekipa CCC Sprandi Polkowice zaprezentowała się w Norwegii z dobrej strony, zajmując w klasyfikacji drużynowej 2.miejsce.

Info: 13 sierpnia, Tromsø – Tromsø, 160,5km

Trasa: pofałdowana (4 premie 2.kategorii)

Przebieg etapu

Ucieczka dnia na ostatnim etapie wyścigu uformowała się tuż po starcie, gdy zaatakowało siedmiu kolarzy: Pavel Brutt (Gazprom-RusVelo), Jon Soeveras Breivold (Team FixIT.no), Dimitri Claeys (Cofidis), Bernard Eisel (Dimension Data), Ludvik Holstad (Team Sparebanken), Tony Hurel (Direct Energie) i Kenny Molly (Fortuneo – Oscaro).

Dosyć szybko zbudowali ponad 5-minutową przewagę, jednak nie mieli większych szans w starciu z peletonem. Tym bardziej, że grupka się podzieliła i z przodu pozostali jedynie lider klasyfikacji górskiej, Eisel oraz Claeys.

Kolarz Cofidisu został doścignięty 21km przed metą, gdy dołączyła do niego 6-osobowa kontratakująca grupka z Leszkiem Plucińskim. Ambitna akcja kolarza CCC Sprandi Polkowice nie okazała się jednak skuteczna i 8 kilometrów przed końcem Pluciński został wchłonięty przez 30-osobowy peleton, w którym jechali Jonas Koch i Jakub Kaczmarek.

Przed zawodnikami był wtedy jeszcze jeden krótki, ale stromy podjazd. Tam imponującą i jak się później okazało zwycięską akcję przeprowadził lider wyścigu, Dylan Teuns (BMC Racing Team). Wjechał on na metę na solo, zapewniając sobie zwycięstwo etapowe i w klasyfikacji generalnej. Loic Chetout (Cofidis) i Sven Erik Bystrom (Katusha Alpecin) finiszowali za nim, a na podium ogólnego zestawienia Belg stanął pomiędzy Augustem Jensenem (Team Coop) i Michelem Krederem (Aqua Blue Sport).

Na mecie w Tromsø najlepszym z „pomarańczowych” był Koch, który zajął 19. miejsce. On też ukończył zmagania na najwyższej pozycji w generalce – 11. 14. był natomiast Jakub Kaczmarek. Ekipa CCC Sprandi Polkowice pojechała bardzo dobrze jako zespół, plasując się na drugim miejscu w klasyfikacji drużynowej.