Aktualności

Arctic Race of Norway: Koch 17. na otwarcie wyścigu

Jonas Koch był najlepszym z “pomarańczowych” na pierwszym, bardzo wymagającym etapie Arctic Race of Norway. Padł on łupem kolarza, który kilka dni temu wygrał Tour de Pologne.

Info: 10 sierpnia, Engenes (Andørja) – Narvik, 132,5km

Trasa: górzysta (jedna premia 2. i dwie 1.kategorii)

tour-de-suisse-2016-stage-1-1488449526

Przebieg etapu

Wyścig rozpoczął się od mocnego tempa i wielu prób odjazdu. Nikolay Mihaylov był wśród tych, którzy na chwilę zdołali oderwać się od grupy, gdy odjechał w towarzystwie 13 innych kolarzy. Ucieczka ta była jednak zbyt mocna, by peleton ją odpuścił i po uzyskaniu 25-sekundowego prowadzenia akcja ta została skasowana.

Kolejny atak był bardziej skuteczny i wykonali go Bernard Eisel (Dimension Data), Daniel Diaz (Delko Marseille Provence KTM) i Oivid Lukkedahl (Team Coop). Początkowo członkiem tej grupki był również Jon Breivold (Team FixIT.no), ale odpadł on dosyć wcześnie, bo ponad 90 kilometrów przed metą. Trójka wypracowała ponad 4-minutową przewagę.

26 kilometrów przed metą dołączyła do nich czwórka goniących, ale w tym momencie peleton tracił do czołówki już tylko 35 sekund. Wśród tych, którzy doszli prowadzących był m.in. Eduard Grosu (Nippo Vini Fantini). Rumun nie czekał długo i ruszył samotnie. Został on jednak wchłonięty 13km przed metą.

„Pomarańczowi” jechali przez większość deszczowego i chłodnego etapu uważnie, z przodu grupy zasadniczej. Na finałowym podjeździe, którego szczyt znajdował się zaledwie 5 kilometrów od „kreski”, zabrakło odrobinę mocy w nogach, by utrzymać się ze ścisłą czołówką. Jako pierwszy z kolarzy CCC Sprandi Polkowice finiszował Jonas Koch, zajmując 17.miejsce. Wygrał triumfator zakończonego niedawno Tour de Pologne, Dylan Teuns (BMC Racing). Za nim uplasowali się August Jensen (Team Coop) i Andrea Pasqualon (Wanty – Groupe Gobert).

Wyniki