Aktualności

Arnhem-Veenendaal Classic dla Groenewegena

Dylan Groenewegen zwyciężył w holenderskiej jednodniówce Arnhem-Veenendaal Classic. „Pomarańczowi” przyjechali na dalszych miejscach.

Wyścig z Arnhem do Veenendaal, rozgrywany był na krętej trasie, prowadzącej m.in. przez tereny dwóch holenderskich parków narodowych.  Kolarze wspinali się na niezliczonej liczbie krótkich, ale ciężkich podjazdów, często brukowanych, m.in. Beekhuizenseweg, na którym zawodnicy meldowali się czterokrotnie. Łącznie do przyjechania było 198 kilometrów, a finiszowe metry były płaskie.

Po bardzo szybkich i obfitujących w ataki pierwszych 80 kilometrach w końcu oderwała się ucieczka dnia. Liczyła ona początkowo czterech kolarzy, ale później na czele pozostała tylko trójka: Wouter Mol Cyclingteam Join’s – De Rijke, Christian Meier (ORICA-BikeExchange) i  Edvin Wilson (Team Joker – Byggtorget). Wspólnie uzyskali oni prawie 5-minutową przewagę.

Peleton nie pozwolił im na dojechanie do mety, kasując odjazd ok. 15 kilometrów przed metą. Pomimo kilka ataków w końcówce o wszystkim zadecydował masowy sprint. W nim najszybszy był Dylan Groenewegen (Team LottoNL – Jumbo). Pokonał on Christophera Opie (One Pro Cycling) i Kenny Dehaesa (Wanty – Groupe Gobert). Najlepszym z „pomarańczowych” był Adrian Honkisz, który zameldował się na 49.miejscu.