B-K: Pluciński tuż za podium

Dwóch „pomarańczowych” zameldowało się w czołowej „10” na 1.etapie Bałtyk-Karkonosze Tour. Leszek Pluciński i Adrian Honkisz znaleźli się w decydującym odjeździe i byli bliscy miejsca na podium.

Wyścig Bałtyk – Karkonosze Tour rozpoczął się od płaskiego etapu z Kołobrzegu do Świdwina. Przez długi czas peleton nie odpuszczał żadnej ucieczki, chcąc doprowadzić do masowego finiszu. Początkowo żadnej grupce nie udało się wypracować większej przewagi. Samotnej akcji spróbował Wojciech Sykała, ale stosunkowo wcześnie został doścignięty.

Dopiero ok. 60 kilometrów przed metą wyścig się zdecydowanie ożywił. Do przodu rzuciła się trójka zawodników, a w niej Leszek Pluciński. Później dojechała do niej kolejna grupka, tym razem 7-osobowa z Adrianem Honkiszem. 10 kolarzy wypracowało sobie ponad 3-minutową przewagę. Wtedy do pracy wzięły się zagraniczne ekipy sprinterskie. Zaczęły one skracać dystans, ale ostatecznie ucieczce udało się przezwyciężyć napór peletonu i dojechać przed nim do mety.

Na finałową prostą nie wpadła jednak 10-, a 5-osobowa grupka. Po kilku atakach czołówka się rozsypała i z przodu udało się utrzymać Leszkowi Plucińskiemu. Drugi kolarz, rozgrywanego przed kilkoma dniami GP Polski, tym razem finiszował tuż za podium, na 4.pozycji. Wygrał Peter Williams (One Pro Cycling), przed Marcusem Svenssonem (Szwecja) i Yannickiem Janssenem (Bliz – Merida).

Adrian Honkisz zameldował się na 6.pozycji, 27 sekund za zwycięzcą i 33 sekundy przed peletonem.