Aktualności

Ballerini wygrywa Memoriał Marco Pantaniego

Davide Ballerini triumfował w Memoriale Marco Pantaniego, wyścigu, który nie będzie najmilej wspominany przez kolarzy CCC Sprandi Polkowice.

Info: 22 września, Castrocaro Terme – Cesenatico, 199,8km

Trasa: pofałdowana

Ucieczka dnia uformowała się stosunkowo wcześnie, bo już po 10 kilometrach piątka kolarzy oderwała się od stawki. Szybko zbudowała ona ponad 6-minutową przewagę. Peleton nie czekał jednak długo z tym, by nieco zmniejszyć straty i po 70 kilometrach ścigania różnica wynosiła już 3:40.

Gdy grupa zasadnicza minęła półmetek, na jej czele zaczęło „wrzeć”. Już wtedy, prawie 100km przed końcem na swój ruch zdecydowały się największe gwiazdy tego wyścigu – m.in. Nairo Quintana, Domenico Pozzovivo, Matej Mohoric, czy też Ben Hermans. „Pomarańczowi” niestety nie byli w stanie wysłać do tej grupki swojego przedstawiciela.

Nowa, 19-osobowa czołówka, doścignęła uciekinierów i potem powiększała swoją przewagę. Ostatecznie wjechała na metę z bezpiecznym zapasem. Najszybszy z tej grupki był Davide Ballerini (Androni Sidermec), który ograł Davida Gaudu (Groupama Fdj), a trzeci był kolega triumfatora z zespołu, Francesco Gavazzi.

„Pomarańczowi” nie zapamiętają tego wyścigu pozytywnie, gdyż żaden z nich nie dojechał do mety.