Bałtyk-Karkonosze: Czasówka dla Cieślika, Rutkiewicz drugi

Zwycięzcą 7.etapu, wyścigu Bałtyk-Karkonosze, którym była jazda indywidualna na czas, został kolarz ekipy BGŻ Team, Paweł Cieślik. Pokonał dwóch kolarzy ekipy CCC Polsat Polkowice, Marka Rutkiewicza i Nikolaya Mihaylova.

Przed południem został rozegrany kolejny, 7. etap wyścigu Bałtyk-Karkonosze Tour. Była nim jazda indywidualna na czas z Kowar na Przełęcz Okraj. Kolarze pokonywali dystans 11,6 kilometra a trasa w całości miała charakter wznoszący ze średnim nachyleniem powyżej 6 % a momentami nachylenie wynosiło około 12%.

Najlepszy czas na Przełęczy Okraj, gdzie znajdowała się meta czasówki, uzyskał zawodnik ekipy BGŻ Team, Paweł Cieślik. O 5 sekund pokonał Marka Rutkiewicza (CCC Polsat Polkowice) i drugiego zawodnika ekipy „pomarańczowych”, Nikolaya Mihaylova.

W klasyfikacji generalnej prowadzenie objął Paweł Cieślik, który wyprzedza Marka Rutkiewicza i Tomasza Kiendysia (obaj CCC Polsat Polkowice).

W godzinach popołudniowych zostanie rozegrany ostatni etap wyścigu z Kowar do Karpacza. Kolarze pokonają niewielki dystans 82 kilometrów z bardzo trudnymi podjazdami na górskie premie i metą w Karpaczu na Orlinku.